Piknikiem w Filii bibliotecznej nr 5 zakończyliśmy tegoroczny sezon letnich imprez plenerowych dla dzieci. Tym razem zabawa upłynęła pod znakiem magii, zagadek literackich, torów przeszkód, wyścigów na rurach i treningu z piłkarzami ręcznymi SPR Wisły Płock.

Zaczęło się od pokazu magii prowadzonego przez Damiana Vespero – Magicznego Iluzjonisty. Były więc m.in. pojawiające się i znikające przedmioty, sznurki bez końca, tajemniczo samozawiązujące się chusteczki i wiele innych atrakcji. Pokazowi z zapartym tchem przyglądały się nie tylko dzieci, również dorośli próbowali rozgryźć, jak on to robi?

Po występie iluzjonisty przyszedł czas na zabawę w poszczególnych strefach. Można było robić bransoletki i pierścionki. Specjalną bransoletkę otrzymał biały miś – maskotka piłkarzy ręcznych SPR Wisły Płock. Na dużym boisku przez dwie godziny można było potrenować ze szczypiornistami, zrobić sobie zdjęcie czy po prostu porozmawiać z zawodnikami i trenerami.

Dla lubiących dreszczyk emocji przygotowaliśmy zabawę w labiryntach oraz zagadki literackie, kalambury. Wielkim powodzeniem cieszyły się tatuaże – wśród dziewcząt głównie imienne, wśród chłopców raczej czaszki i węże. Były konkursy z nagrodami, zabawy ruchowe, zdjęcia w kabriolecie i w ciuchci. A przede wszystkim nie brakowało uśmiechów i radości ze wspólnie spędzanego czasu.

W pikniku uczestniczyły dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych nr 1, 6 i 11 oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 – łącznie ponad 350 osób.

Za pomoc i wsparcie w organizacji pikniku dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1, Radzie Mieszkańców Osiedla Stare Miasto oraz zarządowi i piłkarzom SPR Wisła Płock.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty