Gościem spotkania autorskiego z cyklu Być kobietą była Magdalena Kordel, autorka m.in. Anioła do wynajęcia, Uroczyska, Sezonu na cuda, Serca z piernika.

Bohaterowie jej książek to zwyczajni ludzie i ich problemy, często są to kobiety, które uciekają od dotychczasowego życia, po przejściach, szukające swojego miejsca na ziemi. Wielką zaletą książek Magdaleny Kordel jest to, że dają nadzieję i wytchnienie, dużą porcję rozrywki, niebanalnych bohaterów i dobre zakończenia. Nic dziwnego, że na spotkaniu zorganizowanym w Filii bibliotecznej nr 7 stawiło się kilkadziesiąt osób, które jeszcze długo po spotkaniu rozmawiały z autorką, dzieląc się swoimi historiami. 

Autorka natomiast podczas części oficjalnej opowiadała m.in. o tym, że ciągle nie znalazła swojego Uroczyska, czyli wymarzonego domu w górach, o tym, że wiele historii opowiedzianych przez nią w książkach, to prawdziwe zdarzenia, odrobinę zmodyfikowane na potrzeby fabuły. „Nie mogłabym pisać, gdybym nie umiała słuchać innych – jestem wręcz głodna cudzych historii” – mówiła wielokrotnie. Co sprawia, że jej książki nie nużą, są odpowiedzią na oczekiwania czytelniczek? Przede wszystkim szczerość i optymizm. I wiara w to, że marzenia trzeba spełniać, tylko czasem potrzeba odwagi, by zrobić ku nim pierwszy krok.

Spotkanie z Magdaleną Kordel było częścią projektu Kulturalny kalejdoskop dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na 2018 rok.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty