15 października zapraszamy na promocję książki Rafała Kowalskiego pt. „Być dla kogoś. Hanna Witt – Paszta”. Książka otwiera nowy cykl  wydawniczy Książnicy Płockiej – „NIEZAPOMNIANI… Płocczanie z urodzenia lub wyboru”.

Mamy tu panią Hanię oddychającą trzema miastami: Wieluniem, tam się urodziła i wzrastała; Katowicami, w których wchodziła w dorosłość; Płockiem, gdzie mieszka od 1973 roku. […] pianistkę i społeczniczkę. Dziewięć lat szefującą Płockiej Orkiestrze Symfonicznej, radną pierwszej kadencji po 1989 roku i działaczkę “Solidarności”. Wychowawczynię wielu muzyków, jako pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej, ale także jako przewodnik, drogowskaz, przykład. Oddaną ekumenii i płockim zabytkom, otwierającą Płock na świat. […] Mamy też panią Hanię świadomą ceny, jaką płaci za to wszystko. […] kłopoty ze zdrowiem, wieczny bieg, brak czasu dla bliskich. A także panią Hanię bezradną wobec niesprawiedliwości współczesnego świata. Trochę zagubioną w rzeczywistości, w której coraz mniej jest szacunku dla człowieka, poprawnego języka i dobrego wychowania. Coraz mniej bycia dla kogoś i czegoś. A przecież to właśnie jej znak rozpoznawczy. (fragm. Wstępu)

Na spotkanie z Hanną Witt-Pasztą i Rafałem Kowalskim zapraszamy do Sali Kolumnowej Książnicy Płockiej przy ul. T.Kościuszki 6, początek godz. 17.00.

O Autorze

Podobne Posty