Dla miłośników e-booków!
Co miesiąc platforma IBUK Libra zamieszcza jedną z książkowych nowości PWN, z którą Czytelnicy mogą się zapoznać przez 30 dni.
 

W listopadowej odsłonie PREZENT OD IBUK LIBRA, proponujemy książkę Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku –  autorstwa Bernarda Stieglera

Jeśli wierzyć Stieglerowi cyfryzacja prowadzi do radykalnego przewrotu w polu wytwarzania, przekazywania i odbioru wiedzy. Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku to pierwsza przetłumaczona na język polski książka francuskiego filozofa, która jest próbą filozoficznej krytyki ekonomii politycznej w warunkach świata zaawansowanych technologii i w obliczu panowania bezmyślności na skalę planetarną. To swoista „mapa drogowa”, która precyzyjnie kreśli scenariusz pokojowej walki z głupotą prowadzonej za pomocą narzędzi cyfrowych.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie w dniach od 1 do 30 listopada br.

 
Przypominamy, że z serwisu IBUK Libra (www.libra.ibuk.pl) można korzystać w placówkach Książnicy Płockiej, ale także poza biblioteką po otrzymaniu kodu PIN do zdalnego logowania. Kody można odbierać w Centrum „e-kąt” /dawne Informatorium/, czytelni głównej oraz filiach bibliotecznych.

O Autorze

Podobne Posty