Blue Cafe – DOUBLE SOUL

W ciągu 20 lat zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, platynowych i złotych płyt osiągając bardzo mocną i niekwestionowaną pozycję na polskim rynku muzycznym.

Album “Double Soul” to wytrawność brzmień na najwyższym poziomie, to płyta wysmakowana, pełna pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji. Jak mówi zespół to “muzyka z duszą”.

Kompozytor i producent Paweł Rurak-Sokal zawsze niepokorny wyznaczał sobie coraz nowsze cele muzyczne i jak sam twierdzi, jest to jego najbardziej świadoma płyta. “Double Soul” to także nowa wokalna odsłona Dominiki Gawędy, która w niezwykle dojrzały i charyzmatyczny sposób zabiera nas w piękną muzyczną podróż.

[źródło opisu: www.empik.com]


Sound’n’Grace – ŻYCZENIA

“Życzenia” to drugi album najsłynniejszego chóru Sound’n’Grace. Album zapowiadały 2 single. “100”, który został nagrany z Filipem Lato i stał się absolutnym hitem […] oraz “Idealnie”, który można usłyszeć w największych stacjach radiowych oraz czołówkach list przebojów.

Oprócz Filipa Lato na płycie pojawiły się także tacy artyści jak: Jula, Mateusz Ziółko czy Merghani. […]

Sound’n’Grace to wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje oraz chwile wzruszenia, które w zależności od utworu znajdziemy w stylach gospel, soul, r&b, jazz czy funk. Okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce! Sound’n’Grace to zespół, w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości. Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego: Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.

[Źródło opisu: www.empik.com]


 
 

Daria Zawiałow – A KYSZ!

A kysz! – debiutancka płyta obdarzonej świetnym głosem Darii Zawiałow. 

Pierwsza część zestawu ma bardziej popowy charakter – a decydują o tym pomysłowe aranżacje, łączące gitarowe brzmienia z nowoczesną elektroniką. W efekcie piosenki te mają lekko skandynawskie brzmienie, uwodząc ekscytującym połączeniem nieco chłodnych brzmień z wokalną zmysłowością. […]

W drugiej części do głosu dochodzą mocniejsze i mroczniejsze dźwięki. Tym razem więcej słychać tu angielskich i amerykańskich wpływów – szczególnie w gitarowych partiach “Nie wiem gdzie jestem” czy “Chameleon”. […]

Mimo tego dosyć wyraźnego podziału na dwa segmenty, płyta nie sprawia wrażenia niespójnej. Te dwie odsłony muzyki Darii Zawiałow spaja jej efektowny wokal. […]

[Źródło opisu: kultura.onet.pl]


 
Marillion – ALL ONE TONIGHT – LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL
 
Spektakularny koncert z kultowego Royal Albert Hall, podczas którego zespół Marillion zaprezentował fanom w całości ostatni, genialny album „FEAR”, ale także znane i lubiane utwory z poprzednich krążków. Piękne wydawnictwo i obowiązkowy zakup dla wszystkich fanów progresywnego rocka.
 
[Źródło opisu: www.empik.com]

 

Enya – 
DARK SKY ISLAND

Ponad 75 milionów płyt sprzedanych, cztery nagrody Grammy, nominacje do Oscara i Złotego Globu, nagroda Ivor Novello – to zaledwie wycinek dokonań irlandzkiej gwiazdy, jaką jest Enya. 

Nad piosenkami na płytę “Dark Sky Island” Enya pracowała ze sprawdzonymi współpracownikami: Nickym Ryanem (produkcja, inżynieria dźwięku) i jego żoną Romą (teksty). Inspiracją były wiersze, nad którymi pracowała Roma, a które dotyczyły wysp, w szczególności wyspy Sark. Należy ona do tak zwanego parku ciemnego nieba albo inaczej, rezerwatu ciemności.

Płyta “Dark Sky Island” jest niezwykle zróżnicowana i wyróżnia się bogatą produkcją, uwypuklającą wiele warstw w piosenkach. Wśród utworów znajdziemy zarówno z miejsca zarażający, otwierający “The Humming”, intensywnie rytmiczny “Even In The Shadows”, mający zadatki na hymn “I Could Never Say Goodbye”, eteryczny “Sancta Maria”.

“Tematem płyty są podróże. Podróże na wyspy na przestrzeni lat, podróże przez wydarzenia, przez emocje” – mówi Enya. 

[Źródło opisu: www.empik.com]


 

Ennio Morricone – 
60 Years Of Music
 
Ennio Morricone, światowej sławy włoski kompozytor, wydaje swój pierwszy album dla wytwórni Decca w dniu swoich 88 urodzin!
 
Album zatytułowany “Morricone 60” powstał dla uczczenia niezwykle płodnej 60-letniej kariery Ennio Morricone, światowej sławy kompozytora, w czasie której stworzył ponad 600 kompozycji. 
 
“Morricone 60” to pierwszy album zawierający najsłynniejsze przeboje Ennio Morricone dyrygowane przez artystę i nagrane pod jego nadzorem. Możemy tu podziwiać słynnego Maestro dyrygującego swoimi najsłynniejszymi tematami z filmów takich jak “The Good, the Bad and the Ugly” czy nagrodzony Oscarem za muzykę filmową obraz Quentina Tarantino “The Hateful Eight” (“Nienawistna ósemka”). Album jest uhonorowaniem 60 rocznicy pracy twórczej, a jednocześnie prezentacją jego najnowszych nagrań z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą artysta miał już okazję wcześniej pracować.[…]

 

[Źródło opisu: www.empik.com]


Farben Lehre – STACJA WOLNOŚĆ

“Na krążku pojawi się 15 autorskich kompozycji, zarejestrowanych w warszawskim studio Serakos, pod czujnym okiem i uchem Roberta Srzednickiego. […]

Jaka będzie “Stacja Wolność”? Największy akcent postawiliśmy na dynamikę i melodyjność, praktycznie wszystkich 15 utworów. Proste, ale zróżnicowane, wpadające w ucho, a przy tym zagrane z dużą energią i pazurem piosenki, to nasza artystyczna propozycja na wszelakie dziwactwa dzisiejszej rzeczywistości. Już niebawem takie kawałki: „12 pytań”, „Marionetka”, „Ali-Baba”, „Metafory” czy „Dobranoc” staną się nieodłącznym elementem w koncertowej setliście Farben Lehre. Większość nowych tekstów stanowi bezpośrednie odniesienie do współczesnych realiów, a – momentami słowa są naszą szczerą reakcją, tudzież odpowiedzią na wszystko co spotykamy wokół i obserwujemy na każdym kroku. Sam tytuł “Stacja Wolność” wyznacza konkretną płaszczyznę przekazu, w której kluczowe są takie hasła jak Prawda, Muzyka, Szacunek oraz tytułowa Wolność. Dla równowagi, oprócz typowo walczących, dynamicznych utworów, na płycie pojawiają się również bardziej liryczne i pozytywne w swojej wymowie kawałki, tzw. “wisienki na smacznym torcie”, choć zdecydowanie nie przesłodzonym. Niektóre z nich mogą stać się dla słuchaczy płockiego kwartetu niemałym zaskoczeniem. Takie piosenki jak „Kamienie”, „Ludzie we mgle” czy „Przebudzenie”, to nowa artystyczna jakość w twórczości zespołu.

Mamy pełną świadomość tego co chcemy zrobić, zatem z podniesioną głową i bez cienia przesady, możemy śmiało zadeklarować, że warto było czekać na nowy album Farben Lehre, warto było czekać na “Stację Wolność”. To niewątpliwie będzie płyta, obok której nie da się przejść obojętnie.

Walczymy muzyką, uzbrojeni w rymy, mamy piosenki, a nie karabiny…”

[Źródło opisu: www.empik.com]


Bajm – BEST OF 1978-2018

Największe hity Bajmu na 40-lecie zespołu. Te najbardziej ukochane przez fanów i publiczność. Trudno wybrać najważniejsze, bo większość na stałe zapisała się w historii polskiej piosenki. Począwszy od „Piechotą do lata”, przez „Białą armię” czy „Szklankę wody”, aż do najnowszej „My”. „Bajm – Best of” to najpiękniejszy prezent od zespołu dla fanów z okazji 40-lecia istnienia.

Grupa ma na koncie 3 miliony sprzedanych płyt i 7 tysięcy zagranych koncertów. Zespół zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce. Bajm gra w składzie: Beata Kozidrak – wokal, Maria Dobrzańska – instrumenty klawiszowe, Piotr Bielecki – gitara, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa, Krzysztof Nieścior – perkusja.

[Źródło opisu: www.empik.com


Maanam – KOCHAM CIĘ KOCHANIE MOJE. RAZ – DWA, RAZ – DWA

Na dwóch krążkach największe przeboje grupy Maanam:

CD1: Miłość od pierwszego spojrzenia, Kocham cię, kochanie moje, Róża (zdrada i wniebowstapienie), Luciolla, Szał niebieskich ciał, O! Nie rób tyle hałasu, Szare miraże, Oprócz błękitnego nieba, List (to nie hołd), Wyjątkowo zimny maj, Espana Forever, Smycz, Lipsitck on the glass, Paranoja jest goła, Twist, Zapatrzenie, Puerto Rico, To tylko tango, Boskie Buenos

CD 2: Anioł, Simple Story, Ta noc do innych jest niepodobna, Krakowski Spleen, Się ściemnia, Jestem kobietą, To mi się śni, Ty – nie Ty, Co znaczą te słowa, Do kogo biegłam, Cykady na Cykladach, Raz – dwa – raz – dwa (live), Hotel Nirwana, Jak Ty to robisz, Po prostu bądź, Wolno, wolno płyną łodzie, Bądź ostrożny, Ocean wolnego czasu – Kraków, Bez Ciebie umieram, Tu jest mój dom.


RMF FM – MUZYKA NAJLEPSZA POD SŁOŃCEM 2018

Bestsellerowa składanka “RMF FM: Muzyka najlepsza pod słońcem 2018”. Na dwóch płytach usłyszeć można hity znane z anteny radia RMF FM w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych.


 

 Pozostałe nowości muzyczne >>

 

Płyty muzyczne dostępne w dziale zbiorów audiowizualnych
Płock, ul. T.Kościuszki 3c

O Autorze

Podobne Posty