MIASTO! ŻYJE

Płocki Miesięcznik Kulturalny, który na stałe wpisał się w krajobraz miasta. Płocczanie szukają charakterystycznych bezpłatnych broszur dostępnych między innymi w sklepach, galeriach, kawiarniach, bibliotekach. Wydawnictwo jest stylizowane na kalendarz. Dzień po dniu, godzina po godzinie, opisuje interesujące zajęcia czy wydarzenia kulturalne w Płocku. W grudniu miasto proponuje na przykład kurs WenDo czyli warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet albo szereg zajęć dla dzieci z tematyką bożonarodzeniową między innymi w filiach bibliotecznych. W środku miesięcznika natrafimy na ciekawostki historyczne z różnych dziedzin. Ostatnia strona to kalendarz i notatnik na grudzień. Wydawcą jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Nakład: 5 tys. egzemplarzy.

Opis: Milena Gurda

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 


NASZ PŁOCK – miesięcznik

Miesięcznik obecny na rynku od 2003 roku. Zasięgiem obejmuje też powiaty gostyniński i sierpecki. Przy winiecie zamieszczono  informację: Gospodarka. Kultura. Samorząd. Te trzy słowa w zasadzie określają zawartość merytoryczną, którą znajdziemy na łamach gazety. Dla płocczan i mieszkańców ościennych gmin może być ona cennym źródłem informacji o miejskich inwestycjach i przedsięwzięciach, wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

W 16-stronicowej gazecie nie dominują reklamy, słowem, jest co poczytać. Są wywiady z radnymi i włodarzami miast, felietony.

Redaktorem naczelnym jest Jan Bolesław Nycek.

Opis: Milena Gurda

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki   


CZAS WISŁY

Oficjalny magazyn piłkarskiej Wisły Płock, wydawany przez klub przy okazji każdego meczu „nafciarzy” w Płocku. Na rozkładówce zawsze jest fotografia zawodnika płockiej drużyny (mini plakat dla kolekcjonerów). W środku znajduje się wiele interesujących pomeczowych analiz i wizytówka rywala danej rozgrywki. Nie brakuje wywiadów z zawodnikami niebiesko-biało-niebieskich. Dla kibiców pozycja obowiązkowa. Koordynatorem magazynu jest Tomasz Marzec. Nakład: 2,5 tys. egz.

Opis: Milena Gurda

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PETRONEWS – dwutygodnik

Gazeta ukazująca się w cyklu dwutygodniowym, typowo informacyjna. Dominują tematy z Płocka. Pismo powiązane jest z portalem o tym samym tytule i widać to przede wszystkim w aktualności i doborze poruszanych na łamach zagadnień. Na pierwszy plan wysuwają się sprawy interwencyjne, poradnictwo, między innymi kosmetyczne i kulinarne. Gazeta zawiera też czterostronicową wkładkę poświęconą sprawom PKN Orlen. Liczy 16 stron.

Redaktorem naczelnym jest Agnieszka Stachurska.

Opis: Milena Gurda

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


PLOCEK 

Tym razem mamy do czynienia z pismem typowo reklamowym, powiązanym z gazetą Petronews. Zresztą ukazuje się w niej taka zapowiedź Plocka: Nowy tytuł na płockim rynku. Motoryzacja, technologie, moda, gadżety, architektura, lifestyle… Tytuł to może trochę na wyrost powiedziane. Materiały producenta reklamowanych towarów plus znany youtuber i zaledwie osiem stron, to dopiero początki niezależności.

Opis: Milena Gurda

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


 

Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze