Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek znalazło się po raz kolejny wśród organizacji, które otrzymały dofinansowanie Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację projektu Z szansą na sukces. Koszt dofinansowania to 15 000 zł.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego.

Zdecydowana większość działań realizowanych będzie w 2019 roku (do 31 sierpnia 2019 r.).

Wszystkie działania projektowe zostaną zgrupowane w dwóch modułach:

MODUŁ I „A WŁAŚNIE, ŻE MOGĘ!” – tu zaproponujemy piknik naukowy, warsztaty i spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży, które pokażą im, jak fascynujący może być świat nauki, literatury, przyrody, jak ważna jest wyobraźnia, by poradzić sobie z przeciwnościami losu a także zmotywują do pracy nad sobą, do realizowania swoich pasji, do tego, by mieli siłę i motywacje do tego, by walczyć o siebie, swoje marzenia, godność.

MODUŁ II – „CZYTASZ – MYŚLISZ – WYCHOWUJESZ” – warsztaty dla rodziców, które pozwolą pracować nad rozwojem intelektualnym dziecka i kształtowaniem jego osobowości.

Dokładne daty spotkań i warsztatów podamy w późniejszym terminie, a wstępny harmonogram przedstawia się następująco:

MODUŁ I – „A WŁAŚNIE, ŻE MOGĘ!”

„Język literatury a język komiksu. Narracja obrazowa – jej zasady” – warsztaty z graficzką i pisarką Joanną Olechmaj 2019 r.

 „Złap byka za rogi” – warsztaty ortograficzne z Agnieszką Frączek, niezwykle popularną autorką poezji dla dzieci, która w swych zabawnych wierszach uczy poprawnej polszczyzny – kwiecień/ maj 2019 r.

„Tworzymy komiks” – nauka rysowania postaci komiksowych pod okiem Rafała Kado, specjalisty od ilustracji, komiksu, karykatury, rysunku i grafiki lipiec 2019 r.

Zakątek Odkrywców czyli innowacyjne warsztaty biologiczne – lipiec 2019 r.

Mini kurs szybkiego czytania – kwiecień – czerwiec 2019 r.

„Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach gdy wszyscy dookoła mają wywalone” – warsztaty motywacyjne z Michałem Zawadką – optymistą, trenerem wystąpień publicznych, komunikacji i sztuki słowa – styczeń – czerwiec 2019 r.

Warsztaty plastyczne z Maciejem Szymanowiczem – autorem okładek oraz ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – styczeń – czerwiec 2019 r.

Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem, Jakubem Skworzem,  Zofią Stanecką, Przemysławem Wechterowiczem.

Piknik naukowy (maj/czerwiec 2019 r.)

MODUŁ II – „CZYTASZ – MYŚLISZ – WYCHOWUJESZ”

Dwa spotkania warsztatowe dla rodziców (kwiecień/ maj 2019 r.):  

“Piękny umysł dziecka – Indywidualne Wzorce Myślenia i niezwykły potencjał, jaki ma każde dziecko”

“Czy inteligencję i osobowość dziecka można rozwijać”

Informacje o projekcie: tel. 24 268 00 36, e-mail: metod@ksiaznicaplocka.pl.

 

 

O Autorze

Podobne Posty