11.12.2018 – 29.01.2019

Sto lat temu Polska odzyskała niepodległość, dzięki czemu kilka pokoleń płocczan mogło rozwinąć skrzydła. Niektórzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii naszego miasta i niepodległej ojczyzny. Trudno dzisiaj zdecydować, kto z nich jest tym najbardziej zasłużonym. Cenimy ich z różnych powodów. Chcąc przypomnieć ich dorobek, zamieniliśmy coroczny konkurs „Choinka literacka” na „Choinkę biograficzną”. Nasze drzewko ozdobiły biogramy płocczan znanych, nieznanych, a także zapomnianych, którzy w ostatnim stuleciu wyróżnili się szczególnie. Bohaterowie związani byli lub są z Płockiem jako miejscem urodzenia i wychowania. Niektórzy połączyli swe losy z naszym grodem jedynie na czas edukacji, ale Płock pozostał w ich sercu na zawsze. Jeszcze inni osiedli się w Płocku i pracowali dla dobra wielotysięcznej społeczności.

Jest wśród „Płocczan Stulecia” jeden, który odniósł sukces wyjątkowy. W związku z czym pytanie, na które oczekujemy w tym roku odpowiedzi, brzmi:

Który z płocczan, których biografie przedstawione są na choince był nominowany do Nagrody Nobla?

Podpowiedź kryje się na choince i wystarczy ją odnaleźć. Jeśli wiedzą Państwo, kim jest wyjątkowy płocczanin, zapraszamy do biblioteki, aby wypełnić kupon dostępny tylko w Filii bibliotecznej nr 5 Książnicy Płockiej. Jak zawsze dopuszczane są wszelkie sposoby poszukiwania odpowiedzi.

Wśród osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi rozlosujemy trzy zestawy nagród, których fundatorami są: BGŻ BNP PARIBAS i KSIĄŻNICA PŁOCKA.

Zapraszamy do zabawy. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i szczęścia w losowaniu.

 

Książnica Płocka Filia biblioteczna nr 5        
Pasaż Vuka Karadzica 1

tel. 24 262 32 55, e-mail filia5@ksiaznicaplocka.pl

                                                                                                           

        

 

 

 

 

 
 

O Autorze

Podobne Posty