Dział zbiorów audiowizualnych /ul. Tadeusza Kościuszki 3c/ zaprasza na bezpłatne projekcje filmowe.

20 lutego 2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy na biograficzny melodramat z 2017  r. w reżyserii Paula McGuigana.

Film oparty na wspomnieniach Petera Turnera. Akcja rozgrywa się w Liverpoolu w 1978 r. Śledzimy losy barwnego i pełnego namiętności związku Turnera z ekscentryczna zdobywczynią Oscara, aktorką Glorią Grahame. Z początku niezobowiązujący romans legendarnej femme fatale z młodym kochankiem szybko przeradza się w głębsze uczucie, a Turner staje się powiernikiem jej sekretów i wszelkich zmartwień. Ich namiętność i głód życia zostają wystawione na ciężką próbę za sprawa wydarzeń, na które żadne z nich nie ma wpływu. 

W rolach głównych Jamie Bell, Annette Bening, Stephen Graham, Julie Walters, Vanessa Redgrave.

Parasol licencyjny

W ramach poszerzania swojej oferty kulturalnej Książnica Płocka kolejny raz wykupiła Parasol Licencyjny® MPLC, który pozwala organizować pokazy filmowe. Dzięki Parasolowi możemy całkowicie legalnie prezentować naszym użytkownikom ciekawe filmy największych hollywoodzkich wytwórni m.in. Walt Disney Pictures, 20th Century Fox, MGM, Universal Pictures, Paramount Pictures, Warner Bros., Miramax, United Artists, Dreamworks Pictures. Co ważne, użytkownicy nie płacą za udział w pokazach filmowych, bowiem Parasol licencyjny® jest licencją niekomercyjną czyli nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów. Dlatego też na stronie internetowej Książnicy umieszczone są tylko ogólne informacje o prezentowanym danego dnia filmie.

Projekcje filmowe odbywają się co 2 tygodnie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej, ul. T. Kościuszki 3 c., tel. 24 268 00 45.

 

O Autorze

Podobne Posty