20 lutego odbyła się VII już edycja konkursu „Śladami Zygmunta Padlewskiego i powstania styczniowego w Płocku” pod honorowym patronatem Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka. Organizatorami konkursu są Książnica Płocka i Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku.

W konkursie wzięło udział sześć drużyn. Do walki na wiedzę historyczną stanęli uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Szkoły Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku, Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, Szkoły Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina w Płocku, Szkoły Podstawowej im. abpa A. J. Nowowiejskiego w Słupnie oraz Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku.

Jury w składzie: Eliza Ogorzała – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Eliza Łochowska – nauczyciel śpiewu i emisji głosu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz współprowadząca Chór Małachowiaków „MINSTREL” i Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w Płocku w wyniku przeprowadzonego konkursu przyznało następujące miejsca :

I miejsce – Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. abpa A. J. Nowowiejskiego w Słupnie.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Joanna Kościelska-Krawczyk

O Autorze

Podobne Posty