Nie śpiewaliśmy „Sto lat, sto lat…”, ale niewątpliwie tego sobie życzymy – minął pierwszy rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

Powstał w marcu 2018 roku w Filii bibliotecznej nr 7 i co miesiąc gromadzi osoby, które lubią nie tylko czytać, ale także dyskutować o książkach. A dyskusje czasami bywają burzliwe, nie zawsze zgadzamy się co do wartości książki, postaw bohaterów, rozwiązań fabularnych. Dzięki temu spotkania są ciekawe, bo ile osób, tyle głosów i opinii.

Każda książka prowokuje też do licznych dygresji, opowieści „z życia wziętych”, wspomnień, z których niejedno mogłoby stać się pomysłem na kolejną książkę.

Przez rok działalności zebrała się stała grupa czytelników, ale wciąż zapraszamy kolejnych. Do tej pory rozmawialiśmy m.in. o „Chacie” W.P.Younga, „Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris, „Cudownej” Piotra Nesterowicza, „Poczwarce” Doroty Terakowskiej, „Ruinach przeszłości” Chrisa Bohjalien’a, „Kredziarzu” C.J.Tudor, „Miłość i inne nieszczęścia” Oliviera Bourdeauta, „Uczciwej oszustce” Tove Jansson. Było też spotkanie z Magdaleną Kordel.

Klub nam się powiększa, bo wraz z rodzicami uczestniczy miesięczna Bożenka.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 29 kwietnia, godz. 16.00, Filia biblioteczna nr 7, ul. Piaska 5, tel. 24 263 67 80. Porozmawiamy o książce „Echa pamięci” Katherine Webb.

O Autorze

Podobne Posty