NATIONAL GEOGRAPHIC

Popularnonaukowy miesięcznik poświęcony geografii, odkryciom, podróżom, kulturze i naukom ścisłym. Polska edycja prestiżowego tytułu znanego na całym świecie. Znajdziemy w nim porywające i zaangażowane teksty poświęcone podróżom, przyrodzie, ekstremalnym wyprawom i przyrodzie. Do tego najwyższej jakości zdjęcia znanych fotografów przyrody. Redaktor naczelną polskiego wydania jest Martyna Wojciechowska, podróżniczka, reporterka i dziennikarka.

Opis: www.empik.com

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 


POZNAJ ŚWIAT

Najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy. Czytelników przenosi w najodleglejsze zakątki świata, odkrywa nieznane kierunki wypraw, podpowiada gdzie wybrać się w podróż życia lub na niezapomnianą randkę. Jest bogato ilustrowany. Znajdziemy w nim porywające fotografie egzotycznych zakątków, najpiękniejsze widoki, reportaże z ekstremalnych wypraw. Redakcję tworzą podróżnicy, przewodnicy i geografowie z bogatym doświadczeniem.

Opis: www.empik.com

W bieżącym numerze: >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki   


PRZYRODA POLSKA

Pismo Ligi Ochrony Przyrody. Jego misją jest popularyzacja wiedzy na temat ochrony bogactwa przyrodniczego Polski, zarówno w świecie zwierząt, jak i roślin. Kładzie akcent na ścisły związek między czystością i dostatkiem wody, powietrza, naturalnym środowiskiem a zdrowiem ludzi. Zwraca uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie i wynikające z nich konsekwencje. Znajdziemy w nim stałe pozycje – rubrykę prawną, przepisy prof. dr. hab. Wojciecha Kadeckiego, opis relacji między ludźmi i zwierzętami dr Doroty Sumińskiej, porady ornitologiczne Andrzeja G. Kruszewicza. W cyklu „Znani, lubiani i ich zwierzęta” publikowane są przykłady najpiękniejszych przyjaźni sławnych osób z domowymi pupilami. Do tego garść informacji o energii odnawialnej, gospodarce odpadami i oszczędzaniu zasobów naturalnych.

Opis: www.empik.com

W bieżącym numerze: >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


POZNAJ SWÓJ KRAJ

Najstarsze polskie czasopismo turystyczno-krajoznawcze wydawane bez przerwy od 1958 roku. Zawiera opisy najwspanialszych polskich zabytków, atrakcji turystycznych, szlaków pieszych i rowerowych, tajemniczych historii zaklętych w murach zamków, dworów, pałaców. Podpowiada, gdzie można odkryć najciekawsze miejsca w kraju, dokąd pojechać i co zobaczyć. Dużą sympatią czytelników cieszą się stałe felietony autorstwa prof. Jerzego Bralczyka, który w nietuzinkowy sposób wyjaśnia pochodzenie słów związanych z turystyką i krajoznawstwem. Do tego krzyżówka i cykliczne konkursy.

Opis: www.empik.com

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze