31 maja (piątek) zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką tekstów literackich dla dorosłych i dzieci, jak również publikacji naukowych z dziedziny medycyny.

Do jej najpopularniejszych książek należy saga rodzinna “Stulecie Winnych”, trylogia “Alicja w krainie czasów”,
“Coraz mniej olśnień” czy debiutancka “Tam, gdzie urodził się Orfeusz” oraz cykl opowieści dla dzieci “Julek i Maja”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali kolumnowej Książnicy Płockiej.

Ałbena Grabowska

urodziła się w Pruszkowie. Imię “Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni.

Pisarka, ale także wciąż praktykujący lekarz. Studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie. Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem i epileptologiem. Przez wiele lat odpowiadała na listy czytelników i prowadziła rubryki porad lekarskich w „Tele Tygodniu”, „Życiu na gorąco”, „Halo” czy „Claudii”. 

Zadebiutowała w 2011 roku książką “Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, opowiadającą o Rodopach, pięknym zakątku Bułgarii. Najbardziej znaną serią powieściową Ałbeny Grabowskiej jest trylogia  „Stulecie winnych”, w której czytelnik śledzi losy rodziny Winnych na przestrzeni historii XX wieku. Na podstawie powieści powstał emitowany obecnie w TVP serial „Stulecie Winnych“. Spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły także książki: „Ostatnia chowa klucz”, „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnień”, trylogia historyczna „Alicja w krainie czasów” oraz seria opowieści dla dzieci o Julku i Mai. W 2015 roku powieść „Stulecie Winnych – ci, którzy przeżyli” wyróżniono nagrodą “Pióro” na Festiwalu Literatury Kobiet.

O Autorze

Podobne Posty