Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów Książnica Płocka zaprasza wszystkich płocczan na niecodzienną NOC LITERACKICH INSPIRACJI.

Biblioteczne wrota przy ulicy Tadeusza Kościuszki 6 otworzą się tego dnia punktualnie z wybiciem godz. 18.00, zamkną równo o północy. Przewodnicy będą kierować ruchem i co kwadrans przeprowadzać kolejne grupy gości przez wszystkie przygotowane dla nich atrakcje i niespodzianki. Tych zaś nie zabraknie i – dajemy słowo! – zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników literatury – zarówno dzieci i młodzież, jak też dorosłych.

Na dobry początek goście zostaną zabrani w „międzygalaktyczną podróż” na Stację Kosmiczną im. Stanisława Lema. Czym? Oczywiście rakietą! W tej podróży nie dość, że dobrze poznamy twórczość znakomitego pisarza, to przy okazji zwiedzimy nasz układ słoneczny oraz inne galaktyki i spróbujemy zintegrować się z kosmitami… I nie będą to oczywiście jedyne kosmiczne atrakcje! A przy okazji – czytelnicy-dłużnicy będą mieli jedyną okazję bezkarnego rozliczenia się z niezwróconych w terminie książek.

Po powrocie z pozaziemskiej podróży, goście wezmą udział w rekrutacji do kultowej Akademii Pana Kleksa. Oceniane będą umiejętności manualne i plastyczne, wiedza geograficzna oraz siła fizyczna biorących udział w castingu…

Kolejną inspirującą atrakcją będzie zapewne wycieczka do XIX-wiecznej Warszawy oraz spotkanie i nie tylko towarzyskie pogawędki z Izabelą Łęcką, Stanisławem Wokulskim, Ignacym Rzeckim – bohaterami „Lalki” Bolesława Prusa. W scenerii słynnego sklepu Wokulskiego dyżurujące subiektki szczegółowo zapoznają gości z ofertą, fachowo zdejmą miary, doradzą… W specjalnie zaaranżowanym atelier fotograficznym będzie można zrobić sobie zdjęcie w stroju z epoki, a na koniec przyjrzeć się niezwykłym lalkom z unikalnej prywatnej kolekcji.  

Ostatnia atrakcja literackiej nocy będzie czekała w bibliotecznym ogrodzie, gdzie uczestnicy poczują się jak bohaterowie książek Sienkiewicza. Oj, tam to dopiero będzie się działo!

Jednym słowemgwarantujemy naprawdę niezapomniane przeżycia! Zapraszamy całe rodziny! 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, ul. Tadeusza Kościuszki 6, w godz. 18.00-24.00

PLAKAT

O Autorze

Podobne Posty