CHARAKTERY

Magazyn popularnonaukowy poświęcony psychologii. Prezentuje wiedzę psychologiczną w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Na jego łamach publikowane są artykuły odsłaniające zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, poświęcone relacjom między ludźmi, uczące poznawania własnych emocji, a także analizujące mechanizmy powstawania kryzysów i uzależnień. W środku znajdziemy także porady psychologów i stały cykl przeznaczony dla dorosłych dzieci alkoholików. Miesięcznik regularnie informuje o aktualnych trendach naukowych w psychologii oraz o konferencjach naukowych. Do każdego numeru dołączony jest atrakcyjny dodatek.

Opis: www.empik.com

W bieżącym numerze >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 


ŚWIAT WIEDZY

Największy magazyn popularnonaukowy w Polsce. Adresowany do myślących i ciekawych świata czytelników. To pismo nowej generacji – uczy i bawi, wyjaśnia kompleksowe zagadnienia z wielu perspektyw, opatrując je ciekawymi tekstami oraz obficie ilustrując zdjęciami i nowoczesnymi infografikami. Tematyka takich działów jak „Świat i Natura”, „Świat i Nauka”, „Świat i Człowiek”, „Świat i Historia” czy „Świat i Cywilizacja” jest przedstawiona w przystępny i atrakcyjny sposób, zamieniający lekturę numeru w prawdziwą wyprawę badawczą.

Opis: www.empik.com

W bieżącym numerze: >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki   


HARMONIA. Twoje zdrowie, Twoja odpowiedzialność

„Harmonia” to dwumiesięcznik o zdrowym stylu życia. Jego zalety to ciekawe informacje i urozmaicona tematyka. Zespół redakcyjny tworzą zarówno lekarze, jak i farmaceuci oraz psycholodzy. Czasopismo jest dystrybuowane w sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ze zdrową żywnością i w sprzedaży internetowej. Podawany w stopce nakład to 27 500 egz.

Opis: www.harmoniatwojezdrowie.com

W bieżącym numerze: >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


WIEDZA I ŻYCIE

Najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy. Łączy solidną 80-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze się w nim o tym, co dzieje się w przodujących laboratoriach w Polsce i na świecie. Zawiera informacje o aktualnych doniesieniach naukowych, odkryciach i wynalazkach. Dzięki bogatym ilustracjom pozwala lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

Opis: www.empik.com

W bieżącym numerze >>

Czasopismo dostępne w Czytelni Książnicy Płockiej ul. T.Kościuszki 6


REMEDIUM

„Remedium” to profesjonalny miesięcznik, w którym można znaleźć bieżące i aktualne informacje z zakresu nowoczesnej metodologii wychowania i profilaktyki. „Remedium” w przystępny sposób prezentuje wiedzę z zakresu: pomocy psychologicznej, psychoedukacji, metodologii pracy wychowawczej w środowisku szkolnym i rodzinnym; szkolnych programów profilaktycznych, ich opracowywania, ewaluacji i wdrażania; badań dot. dzieci i młodzieży, edukacji, promocji zdrowia psychicznego.

Opis: www.kolporter.pl

W bieżącym numerze >>


 

Katalog czasopism Książnicy Płockiej (wybierz indeks: tytuł czasopisma)  >>

O Autorze