Rodzinny Piknik Naukowy  „Czyta – My, Rysuje – My, Zgaduje – My” odbył się w gorącej atmosferze, gwarantowanej nie tylko przez pogodę, ale też przez mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zaczęło się od występów przedszkolaków, które wprowadziły w wakacyjny, piknikowy nastrój. Jak zwykle nie zabrakło zabaw plastycznych – dzieci robiły m.in. witrażowe zakładki do książek, ozdabiały bawełniane torby, malowały gigantycznego profesora, telefon i lokomotywę. Można też było zrobić sobie kolorowy tatuaż lub wziąć udział w konkursach literackich dla dzieci i dorosłych. Dla tych, którym upał niestraszny, był pokaz zumby w wykonaniu Pauliny Cybulskiej z  „Akademii Ruchu – Podolak” i jej podopiecznych.

Za naukową część pikniku odpowiadał Zakątek Odkrywców. Eksperymenty z suchym lodem, rozmaitymi mieszankami płynów, strzelającymi korkami, prawa fizyki, doświadczenia chemiczne – wszystko na wesoło, mądrze, dla każdego. Chętnych nie brakowało.

Organizatorami pikniku było Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką, Filiami nr 6, 9 i 10. Impreza była częścią projektu „Z szansą na sukces” dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Za wsparcie dziękujemy Radom Mieszkańców Osiedli Podolszyce Południe i Imielnica.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty