KSIĄŻNICA PŁOCKA im. Władysława Broniewskiego partner PŁOCKIEGO STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI I BIBLIOTEK będzie realizować projekt Wakacyjny BOOKiet Przygód skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat zamieszkałych na terenie miasta Płocka. Jest to propozycja doskonałej i kreatywnej  zabawy oraz bezpiecznego zagospodarowania czasu wakacyjnego tym, którzy w czasie wakacji pozostają w mieście.

Na projekt składa się pięć dużych imprez plenerowych oraz warsztaty:

  • 6 lipca – LATO LUBI ZABAWĘ – rodzinny piknik literacki, Filia bibliotecznej nr 1 w Radziwiu, ul. Zielona 40, filia1@ksiaznicaplocka.pl
  • 26 lipca – NOC PRZYGÓD Z KRZYSZTOFEM PETKIEM w ogrodzie Książnicy Płockiej, ul.Kościuszki 6, metod@ksiaznicaplocka.pl (obowiązują zapisy – szczegóły)
  • 23,24,25 lipca godz. 15.00-17.00 – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM, warsztaty teatralne prowadzone przez “Teatr Form Wielu” w ogrodzie Biblioteki dla dzieci „Chotomek”, ul Sienkiewicza 2, biblchot@ksiaznicaplocka.pl (obowiązują zapisy)
  • 23 sierpnia – KOLOROWYCH MÓRZ MOZAIKA – rodzinny piknik literacki Filie nr 3 i 4 razem ze SDK, ul. Bolesława Krzywoustego 3, filia4@ksiaznicaplocka.pl
  • 28 sierpnia – PIKNIK WIRTUALNA PODRÓŻ MARZEŃ – EGZOTYCZNA WYPRAWA NA KUBĘ – Filia nr 8, ul. Walecznych 20, filia8@ksiaznicaplocka.pl

15 warsztatów edukacyjnych ze zwierzętami egzotycznymi dla dzieci w 15 filiach bibliotecznych partnera projektu KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ. Warsztaty prowadzone będą przez pasjonatów z dużą wiedzą z klubu Zwierzakoluby, którzy przekażą wiele ciekawostek z codziennego życia egzotycznych zwierzaków ukrytych pod korą czy w ziemi i udowodnią, że wąż wcale nie jest zimny i oślizgły, że jeże wcale nie jedzą jabłek i nie wszystko, co ma kolce kłuje oraz nie wszystko, co ma skrzydła lata. Dzieci poznają środowisko życia zwierząt, dowiedzą się, czym się żywią, zobaczą olbrzymiego pająka, nakarmią jaszczurki, jeże. Wezmą w rękę olbrzymiego węża, dotkną syczącego karaczana, poszukają wśród gałązek patyczaków, zobaczą jak ,,czesze” się pająk oraz poznają wiele innych na co dzień niemożliwych do zaobserwowania zjawisk i zwierzątek. Na zakończenie będą robione pamiątkowe, darmowe zdjęcia. Szczegóły: metod@ksiaznicaplocka.pl Terminy KLIKNIJ TUTAJ

Wszystkie działania będą realizowane w partnerstwie i na terenie partnera projektu Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego.  

Organizatorzy dołożą starań, aby wszystkie spotkania dostarczyły wiele radości i moc przeżyć, a także zawierały niekonwencjonalne metody przekazywania walorów edukacyjnych w formie zabawy. Uczestnictwo beneficjentów będzie bezpłatne.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka” w ramach konkursu na najciekawsze projekty dotyczące organizacji czasu wolnego dla dzieci pozostających w mieście w okresie wakacji  – “Wakacje 2019 w Płocku na wesoło”.  

 

 

 

 

 

O Autorze

Podobne Posty