Grodzka, Tumska, Stary Rynek, Wzgórze Tumskie, okolice Katedry, ogród Książnicy Płockiej – te miejsca w pierwszą sobotę wakacji były areną poszukiwania wskazówek dotyczących śledztwa Zuzy Lewandowskiej. Wcześniej pociągnęło ono krwawe ofiary wśród informatorów pani mecenas, ale nie zraziło to śmiałków, którzy zaangażowali się w… kryminalną grę miejską.

Detektywi mieli do pokonania osiem punktów kontrolnych, w których czekały zadania wymagające poczucia humoru, logicznego myślenia, odrobiny sprytu, spostrzegawczości, jak na przykład wtedy, gdy trzeba było znaleźć gryps ukryty w… odlewie szczęki, odczytać kilka liter z tabliczki stojącej nad Wisłą (stojąc na górze, na wysokości Ławeczki Jakuba Chojnackiego), wskazać samochód, którym jeździła mecenas Lewandowska.

Kim jest Zuza? To bohaterka książek Jacka Ostrowskiego (Paragraf 148 i Czarny wdowiec), których akcja dzieje się w Płocku lat siedemdziesiątych. Powieści stały się dla nas inspiracją do stworzenia gry miejskiej pełnej zagadek detektywistycznych, ale też będącej przewodnikiem po mieście, które nieco się zmieniło od czasów spraw opisanych w książkach. Wskazówki dotyczące kolejnych punktów gry przekazywali ukryci w różnych zakamarkach tajni agenci, na uczestników czekały też m.in. list gończy z tajemniczym hasłem i koniecznością zatelefonowania pod wiadomy numer, skrzynia z szyfrem, do którego numery ukryte były w kinie, nagrody niespodzianki i pyszne babeczki z malinami. 

W organizacji wydarzenia wsparli nas:

– Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

– NoveKino Przedwiośnie

– Cukiernia domowa Ciuciubabka

DZIĘKUJEMY

O Autorze

Podobne Posty