Chmury, które pojawiły się w sobotę nad Radziwiem, nie przeszkodziły nam w zorganizowaniu pikniku literackiego „Lato lubi zabawę”. Za jego przygotowanie i przeprowadzenie odpowiadały Filia biblioteczna nr 1 Książnicy Płockiej oraz Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek a impreza odbyła się w ramach projektu „Wakacyjny BOOKiet przygód” dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Zabaw wszelkich nie brakowało, począwszy od literackiej zgaduj – zgaduli, przez różnego rodzaju prace plastyczne, które można było wykonać samodzielnie na jednym z przygotowanych stanowisk, aż po zabawy ruchowe i strzelanie z łuku. Jak zawsze wielką popularnością cieszyło się malowanie na torbach ekologicznych. To wielka frajda ozdobić taką torbę samodzielnie i zabrać ze sobą – może służyć do noszenia książek z biblioteki, zabrania zabawek na plażę czy po prostu na zakupy. Przy stoisku z balonami powstawały różne dziwne stworzenia i nie tylko, można było zrobić sobie magiczny tatuaż lub koralikową ozdobę.

Był też Kubuś Puchatek, do którego chętnie tuliły się dzieci i dorośli, robili sobie z nim zdjęcia, wciągali do wspólnej zabawy. Zabawy ruchowe na najwyższym poziomie gwarantowała grupa animacyjna „Tęczowo”. Było więc m.in. przeciąganie liny, wspólne tańce, skakanie na rurach, strzelanie z łuku.

Za pomoc w organizacji dziękujemy Radzie Mieszkańców Osiedla Radziwie.

O Autorze

Podobne Posty