Cóż to były za emocje!

Poszukiwanie ukrytego pierścienia, rozwiązywanie zagadek, łamanie szyfrów, szukanie wskazówek ukrytych w różnych częściach budynku Książnicy i w ogrodzie. Zadania zakamuflowane na obrazie, przyklejone do okna w wieżyczce, schowane w piwnicy, gdzie dostępu do skrzyni pilnował szkielet, czy zakopane w stosie kamieni w ogrodzie… Pionowe kody, zagadka czarnej walizki, zabawa w trzy skrzyneczki, kalambury i wiele innych zadań czekało na uczestników Nocy Przygód.

Gościem specjalnym, autorem wszystkich zadań i trasy gry terenowej był Krzysztof Petek, pisarz, reporter, organizator wypraw w różne rejony świata, trener w szkole przetrwania, detektyw, który wiele swoich przygód opisał w książkach przygodowych dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Młodzi detektywi podczas Nocy Przygód mieli okazję posłuchać pasjonujących opowieści z wypraw do Transylwanii, Brazylii, na Syberię czy do Czarnobyla, wszystko okraszone bogatą dokumentacją fotograficzną.

Był też szybki kurs samoobrony, a potem zaczęła się gra…z czasem i własnymi słabościami (pająki, ciemności, szkielet, zmęczenie). Uczestnicy zostali podzieleni na cztery drużyny i ruszyli do zabawy. Humory dopisywały, myślenie nie bolało, szyfry łamano błyskawicznie a w ciemnościach świeciły liczne latarki, słychać było co i rusz salwy śmiechu lub pisk przerażenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, byliście wspaniali, wytrwali, odważni, odpowiedzialni i fantastycznie działacie w zespołach! Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz!

Organizatorem Nocy Przygód 25 lipca była Książnica Płocka. Za kolejną odpowiadało Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płockąm a impreza stanowiła część projektu „Wakacyjny BOOKiet przygód” dofinansowanego ze środków Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty