W wakacje zaprosiliśmy dzieci do biblioteki na zajęcia animacyjno-plastyczne, przygotowane na podstawie literatury: „ Mity Starożytnej Grecji”, „Nić Ariadny. Mity i labirynty”, „Żółty Smok- Baśnie Chińskie”, „Chiny dla dociekliwych”, „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek”, „Asteriks i Obeliks -komiksy” itp.

W I terminie zabaw (24 – 28 czerwca)  przenieśliśmy się do świata Starożytnej Grecji i Chin. Wędrowaliśmy po egzotycznych i odległych miejscach. Dzieci zapoznały się m. in. z mitem o Hermesie i Tezeuszu Minotaurze, wykonywały sandały ze skrzydłami, kapelusze, pochodnie olimpijską, pokonywały trudny labirynt. Z zainteresowaniem wysłuchały historii o chińskim smoku, napisały swoje imię w alfabecie chińskim, ustaliły swój znak zodiaku. Uczestnicy naszych wakacyjnych spotkań codziennie brali udział w konkursach i zabawach na boisku.

W II terminie (15 – 19 lipca) uczestników spotkały liczne niespodzianki i atrakcje. Mieli okazję założyć węża na szyję, wziąć pająka do ręki lub pobawić się z tresowanym psem Janką. Oglądali filmy o Bolku i Lolku czy Misiu Kolargolu, a potem wykonywali z papieru postaci z kreskówek i torby z wizerunkiem misia. Zapoznały się również z komiksami o przygodach Asteriksa i grały w bajkową „Memory”.

W czasie wakacyjnych zajęć bibliotekę odwiedziło 172 dzieci, wśród których byli młodzi czytelnicy naszej filii, dzieci ze Świetlicy Miejskiej nr 10 „Przytulisko” oraz z Klubu Profilaktyki Środowiskowej „Przyjaciele” i Świetlicy „Siedem Życzeń”. Wszyscy świetnie się razem bawiliśmy, a uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci są widoczne na załączonych zdjęciach …

Wakacyjne zajęcia uatrakcyjniły:

– warsztaty edukacyjne ze zwierzętami egzotycznymi, prowadzone przez pasjonatów z Klubu “Zwierzakoluby”, partnera projektu Książnicy Płockiej „Wakacyjny BOOKiet Przygód”; 

–  spotkanie z członkami Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, którzy przyszli z bardzo dobrze wychowanym rottweilerem – Janką.

Dziękujemy wolontariuszom z Płockiego Wolontariatu za udział w grach i zabawach z dziećmi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do radosnych wakacji w ‘piątce’.

O Autorze

Podobne Posty