W promieniach gorącego słońca bawiliśmy się na pikniku zorganizowanym wspólnie przez Książnicę Płocką, Filię biblioteczną nr 5, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Radę Mieszkańców Osiedla Stare Miasto.

Było mnóstwo dzieci, które mogły skakać na rurach, skakance, linie, wziąć udział w zabawie z kolorową chustą i piłeczkami. Za rozrywkę ruchową odpowiadała Fabryka Zabawy “Tęczowo”.

Na kreatywnych stoiskach królował makijaż, przy czym malowano nie tylko twarze, ale także ręce. Na bawełnianych torbach powstawały kolorowe rysunki wykonane przez dzieci, można też było pomalować figurkę postaci z bajki czy zrobić bransoletkę dla siebie, dla mamy.

Nie zabrakło też rozrywek umysłowych – chętnych zaprosiliśmy do literackiego labiryntu i do zabawy w kalambury.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom, dzięki którym piknik był tak różnorodny, barwny.  Szczególnie gorące podziękowania, m.in. za nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników, dla Pani Jadwigi Białeckiej-Łabińskiej, Przewodniczącej Zarządu Rady Mieszkańców Osiedla Stare Miasto. Dziękujemy też za udaną współpracę Pani Monice Górnikiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich.

Piknik „Pożegnanie lata” był częścią projektu “Czytanie? Z przyjemnością!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty