14 września w słoneczne, sobotnie popołudnie bawiliśmy się na Osiedlu Międzytorze. Piknik „Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat” był częścią rodzinnego festynu organizowanego przez Radę Osiedla Mieszkańców “Międzytorze”, Zespół Szkół nr 1, Mazowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Filię nr 7 Książnicy Płockiej.

Bawiliśmy się na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Płocku. Zaproponowaliśmy dzieciom mnóstwo atrakcyjnych stoisk, na których można było stworzyć recyklingowe cuda (zakładki, ramki, stemple, zawieszki, przyborniki). Najmłodszym uczestnikom zabawy zaprezentowaliśmy książkę ” Basia i śmieci” by dowiedziały się w jaki sposób zanieczyszczamy środowisko i co można zrobić, żeby śmieci nie było wokół nas. Przypomnieliśmy sobie zabawy naszych rodziców i dziadków „mam chusteczkę haftowaną”, „siała baba mak”, „koci, koci łapci”. Dodatkowo można było zagrać w kapsle, poskakać w „klasy”. Następny piknik dopiero za rok. Ale już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Piknik był realizowany w ramach projektu CZYTANIE? Z PRZYJEMNOŚCIĄ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Iwona Kosewska

 

O Autorze

Podobne Posty