26 września, w ramach IX Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych “De Facto” zapraszamy na spotkanie z czołowymi polskimi reporterami Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem, prywatnie małżeństwem. Razem napisali książki „1968. Czasy nadchodzą nowe” (m.in. o wydarzeniach marcowych w Polsce) i „Zapraszamy do Trójki” oraz najnowszą, która premierę miała 4 września, „1939. Wojna? Jaka wojna?” .

Spotkanie, które odbędzie się w Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka 7, poprowadzą Renata Kraszewska (Książnica Płocka) i Rafał Kowalski (Muzeum Żydów Mazowieckich)..

Wstęp wolny.

Ewa Winnicka

Związana z “Polityką” i “Dużym Formatem”. Trzykrotnie uhonorowana została nagrodą Grand Press. Za książkę „Londyńczycy” otrzymała Nagrodę „Gryfia” oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, a za „Był sobie chłopczyk” – nagrodę MediaTory (Studencką Nagrodę Literacką) i nominację do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Jest też autorką: „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”, „Obywatel Stuhr” (wspólnie z Jerzym Stuhrem i Maciejem Stuhrem), „Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji”. W tym roku ukazała się jej książka „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey”, którą napisała z Dionisiosem Sturisem.

Cezary Łazarewicz

Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Przekroju, Newsweeku, Wprost. Za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” otrzymał: Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego, Nagrodę MediaTory. Jest też autorem: „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”, „Sześć pięter luksusu. Przerwana historii braci Jabłkowskich”, „Elegancki morderca”, „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie”. W październiku br. wyjdzie jego najnowsza książka „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”.

O Autorze

Podobne Posty