W miniony weekend w wielu miejscach  w kraju trwała akcja „60+ kultura”, stworzona z myślą o seniorach powyżej 60 roku życia, by umożliwić im m.in. darmowy udział w wydarzeniach kulturalnych.

Książnica Płocka również włączyła się w te działania i zaprosiła do „Kulturalnego SPA 60+”.

SPA, czyli:

S – Smartfon? No problem!
P – Powróćmy jak za dawnych lat
A – Apetyt na zdrowie.

W strefie S (technologicznej) specjaliści radzili, jak bezpiecznie i w pełni korzystać z telefonów komórkowych (Wi-Fi, aplikacje, zdjęcia, serwisy społecznościowe).

W strefie kulturalnej zaprosiliśmy do Kawiarenki Literackiej, gdzie królowały przeboje sprzed lat, było kilka anegdot ze świata muzyki, filmu, literatury, trochę wspólnego śpiewania a nawet pląsy przy “Parostatku” Krzysztofa Krawczyka. W Kawiarence Literackiej nie mogło zabraknąć też czegoś dobrego dla ciała – kawa, herbata, woda z cytryną oraz pyszna szarlotka, sernik i orzechowiec z cukierni Lekkie Ciacho. Czytelnia Książnicy Płockiej przygotowała garść pamiątek i publikacji związanych z Płockiem.

W strefie zdrowia zaś dietetyczka z Naturhouse udzielała porad żywieniowych i indywidualnych konsultacji połączonych z pomiarami antropometrycznymi ciała.

Piątkowe spotkanie zakończył krótki seans filmowy.

Nasi goście wykazali się dużym poczuciem humoru, serdecznością, chęcią wspólnej zabawy, tak więc „Kulturalne SPA” zapewne niebawem powróci, może tylko w innej odsłonie.

O Autorze

Podobne Posty