W niedzielę 10 listopada Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke zapraszają płocczan na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas organizowanego już po raz siódmy Podwieczorku Patriotycznego. Wydarzenie odbędzie się z udziałem 5. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Lisewa. Tegoroczny Podwieczorek poświęcony będzie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Podobnie, jak w latach ubiegłych uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.00 na Starym Rynku, przy pomniku – ławeczce Druha Wacława Milke.

Dla wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu przygotowano śpiewniki, a dodatkowo na telebimie wyświetlone zostaną teksty śpiewanych pieśni, przeplatane historycznymi zdjęciami. Na zgromadzonych na Starym Rynku czekać będą biało-czerwone rekwizyty – wstążeczki, chorągiewki i wiatraczki oraz gorąca herbata. Całość połączy gawęda o wydarzeniach mających miejsce w Płocku i Polsce w pierwszych dniach września 1939 roku. Wspominać będziemy również znane postacie zasłużone dla Płocka.

ZAPRASZAMY

O Autorze

Podobne Posty