Dział zbiorów audiowizualnych /ul. Tadeusza Kościuszki 3c/ zaprasza na bezpłatne projekcje filmowe.

22 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 zapraszamy na amerykański film z 2019 r. w reżyserii Petera Farrelly’ego z Viggo Mortensenem i Mahershalem Ali w rolach głównych.

Tony Lip, bramkarz z baru na włosko-amerykańskim Bronxie, zatrudnia się jako kierowca Dr Dona Shirleya, światowej klasy czarnoskórego pianisty, aby zawieźć go w trasę koncertową z Manhattanu na Głębokie Południe. Książkowy przewodnik „Green Book” wskazuje im hotele i restauracje dostępne dla Afroamerykanów. Spotykając się z rasizmem i niebezpieczeństwami, ale także z nieoczekiwanymi gestami życzliwości i humorem, muszą odłożyć na bok dzielące ich różnice i dać się ponieść podróży życia.

 

Parasol licencyjny

W ramach poszerzania swojej oferty kulturalnej Książnica Płocka kolejny raz wykupiła Parasol Licencyjny® MPLC, który pozwala organizować pokazy filmowe. Dzięki Parasolowi możemy całkowicie legalnie prezentować naszym użytkownikom ciekawe filmy największych hollywoodzkich wytwórni m.in. Walt Disney Pictures, 20th Century Fox, MGM, Universal Pictures, Paramount Pictures, Warner Bros., Miramax, United Artists, Dreamworks Pictures. Co ważne, użytkownicy nie płacą za udział w pokazach filmowych, bowiem Parasol licencyjny® jest licencją niekomercyjną czyli nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów. Dlatego też na stronie internetowej Książnicy umieszczone są tylko ogólne informacje o prezentowanym danego dnia filmie.

Projekcje filmowe odbywają się co 2 tygodnie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej, ul. T. Kościuszki 3 c., tel. 24 268 00 45.

 

O Autorze

Podobne Posty