Po raz czwarty Książnica Płocka zaprosiła na Galę Czytelnika, w czasie której mogliśmy podziękować najlepszym czytelnikom a także wszystkim, którzy na co dzień wspierają nas w pracy na rzecz promowania czytelnictwa, współpracują z nami podczas licznych wydarzeń w filiach bibliotecznych, w plenerze, pomagają w organizacji wydarzeń, są darczyńcami, informują, wspierają, dodają otuchy i po prostu są z nami.

W tym roku nie było dyplomów i statuetek. Postanowiliśmy uhonorować wszystkich kwiatami doniczkowymi, by w otoczeniu każdego znalazł się symboliczny kawałek przyrody, o którą wszyscy musimy dbać. Przypominamy, że od października Książnica Płocka realizuje kampanię CZYSTA KARTA. Prowadzimy różnorodne działania (warsztaty, spotkania, debata ekologiczna), które mają uświadamiać, co wspólnie możemy zrobić dla ochrony środowiska. Stąd pomysł na kwiaty w osłonkach wykonanych zgodnie z ideą zero waste. Daliśmy drugie życie butelkom plastikowym i starym, zaczytanym książkom, przeznaczonym na makulaturę. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach.

W czasie IV Gali Czytelnika dziękowaliśmy tym, którzy pomagają nam w realizacji wielu wydarzeń, wspierają dobrym słowem, uczynkiem a nierzadko także materialnie. Dzięki Wam możemy więcej zrobić, dotrzeć do coraz większej liczby osób zainteresowanych różnorodnymi działaniami kulturalnymi.

Gala Czytelnika to też okazja do tego, by uhonorować czytelników – rekordzistów. Wśród nich znalazł się m.in. 3 letni Ryszard (jedyny mężczyzna w zestawieniu), który sam jeszcze nie czyta, ale za to czytają mu, nawet kilka razy dziennie, rodzice i dziadkowie.

Szczególne podziękowania otrzymała czwórka młodych ludzi, którzy od lat uczestniczą ale też aktywnie pomagają w organizacji m.in. Wirtualnych Podróży Marzeń w Filii bibliotecznej nr 8. Oliwio, Magdaleno, Szymonie, Kamilu – bardzo dziękujemy!

Wszystkim naszym przyjaciołom – instytucjom, urzędom, radom osiedli, szkołom, fundacjom, stowarzyszeniom, darczyńcom i mediom – jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty