W surowych (jeszcze) wnętrzach powstającej przy ulicy Kościuszki 3b Mediateki z dziennikarzami spotkali się dziś na konferencji prasowej Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak i przedstawiciele wykonawcy (spółka Inwestycje Miejskie i firma TEKOBUD S.p. z.o.o.).

Budynek wygląda okazale, doskonale wpisuje się w zabudowę Starego Miasta. Elewacja zewnętrzna jest gotowa, pozostają prace wykończeniowe i aranżacja wnętrz.

Na dzisiejszej konferencji ze strony wykonawcy padło zapewnienie, że Mediateka zostanie oddana do użytkowania 15 czerwca 2020 roku.

Przypomnijmy, że na parterze kamienicy znajdzie się Mediateka, gdzie przeniosą się zbiory audiowizualne Książnicy Płockiej. Na pierwszym piętrze i poddaszu powstaną mieszkania w ramach programu „Mieszkania na start”.

Mediateka ma stać się miejscem spotkań z kulturą w wielu odsłonach, o różnych obliczach, miejscem przyjaznym i inspirującym zarówno dla młodych odbiorców, jak i dla seniorów. Dostępna tam duża, wygodna sala konferencyjna będzie służyć jako miejsce organizowania spotkań z ludźmi kultury, koncertów, pokazów filmów, warsztatów a także miejscem prezentacji własnej twórczości mieszkańców Płocka. Ważnym elementem działalności Mediateki będą zajęcia dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, wykorzystujące zarówno tradycyjne jak i nowoczesne formy przekazu oraz nośniki. Dzięki takiej ofercie wzmocni się rola Książnicy jako ośrodka promującego, upowszechniającego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną.

Renata Kraszewska

O Autorze

Podobne Posty