Brawa dla recytatorów!

Data publikacji: 13/06/2023

 

Sobota była wyjątkowym dniem w Książnicy. 43 młodych recytatorów spotkało się w finale XLIV edycji konkursu im. Janusza Korczaka “Pięknie być człowiekiem”. Najlepsi z najlepszych, wyłonieni podczas eliminacji rejonowych w Płocku, Sierpcu, Sannikach, Żychlinie, Gąbinie, Gostyninie, Łęczycy i Kutnie zaprezentowali recytatorski kunszt, artystyczną dojrzałość i umiejętności aktorskie. Na scenie królowała poezja Szymborskiej oraz wiersze i fragmenty komedii Fredry, bowiem tegoroczny konkurs poświęcony był twórczości literackich patronów 2023, niezwykłych obserwatorów życia – Wisławie Szymborskiej i Aleksandrowi Fredrze. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z analizą tekstów i zaproponowali ciekawe interpretacje.
Wielkie brawa dla wszystkich recytatorów! Dziękujemy opiekunom za poświęcony czas na przygotowanie młodzieży do prezentacji, a organizatorom eliminacji rejonowych za sprawne przeprowadzenie konkursów, w których łącznie wzięło udział 341 uczniów. 
Konkurs finałowy zorganizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka i Starostwa Powiatowego w Płocku.
 
Wyniki konkursu:

Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.

Jurorzy: Hanna Chojnacka, aktorka, Eliza Łochowska, opiekunka teatru dziecięcego w MDKu w Płocku oraz Małgorzata Ptaszyńska, kierownik Filii nr 12 Książnicy Płockiej przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

I  grupa wiekowa (kl. I – III)

I     nagrodaLilianna Dąbrowska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

II    nagroda – Anna Domagała, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie

III   nagroda – Sara Parzęcka, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie

Wyróżnienie – Maksymilian Mokwiński, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki     w Kutnie

Wyróżnienie – Leonard Kozłowski, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie

Wyróżnienie Antoni Szpakowski, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu                

 

II grupa wiekowa (kl. IV-VI)

I   nagroda – Gabriela Falińska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym

II   nagrodaAntonina Chojnacka, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Druha Wacława Milke

III  nagroda – Weronika Nikodemiak, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych       

Wyróżnienie Szymon Michalak, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku

Wyróżnienie Szymon Aleksandrzak, Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych

Wyróżnienie –  Lena Wasilewska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

 
W III grupie wiekowej  (kl. VII-VIII) jurorzy: Łukasz Mąka, aktor, Lena Szatkowska, sekretarz redakcji Tygodnika Płockiego oraz Maciej Woźniak, pracownik działu oświatowo–edukacyjnego Książnicy Płockiej przyznali nagrody i wyróżnienia:           
 

I     nagroda –  Franciszek Lewański, Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie

II    nagroda – Oliwia Paluchowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji   Piechoty w Łęczycy  

III   nagroda –  Dominika Szafrańska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie z oddziałami przedszkolnymi

Wyróżnienie Amelia Tomaszewska, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie

Wyróżnienie – Kamila Krawczyk, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku

Wyróżnienie Julia Bilicka, Szkoła Podstawowa nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w  Łęczycy

 

                   

                                                

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content