Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych, zaprasza seniorów na darmowe kursy on-line – w ofercie jest kurs języka angielskiego oraz kurs ekonomiczny.
Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu.
Obowiązuje rejestracja przez formularz rekrutacyjny (dostępny poniżej, przy wybranym kursie).
Kurs I – „Komunikatywny senior”
Dla seniorów 60+ (język angielski – poziom podstawowy)
Start: 26 stycznia 2022, spotkania on-line w środy o 11:30
Tematyka:
– Jak uczyć się języka angielskiego? – strategie uczenia się języka obcego, język angielski w Internecie
– Jak się przedstawić po angielsku? – zwroty powitalne, odmiana czasownika „to be”
– Cyfry i liczby (0-100), podawanie swojego wieku, numeru telefonu, ceny i daty
– Robimy zakupy – historia powstania i specyfiki amerykańskich hipermarketów, zakupy w sklepie tradycyjnym i internetowym
– Rodzina i znajomi – słownictwo w brytyjskich i amerykańskich serialach, czas Present Simple
– Zamawianie posiłków w kawiarni i restauracji, historia rozwoju amerykańskiej restauracji typu „diner”
– Jedzenie i gotowanie, kulinarne programy telewizyjne
– Historia amerykańskich parków narodowych, słownictwo związane z geografią i turystyką, komunikacja w podróży
– Mój dom i moje miasto – wskazywanie drogi i orientacja w przestrzeni.
Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!
Formularz rekrutacyjny: https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-neofilologii-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-1
Na adres e-mailowy Uczestnika kursu zostaną wysłane dokumenty szkoleniowe wraz z instrukcją dalszego postępowania. Po odesłaniu kompletu dokumentów oraz ich weryfikacji przez pracownika UW, Uczestnik otrzyma drogą e-mailową dane do logowania na platformie kursowej.
Kurs II dla seniorów 50+ dotyczy nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości
Formularz rekrutacyjny: https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-nauk-ekonomicznych-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-7
Planowany początek: 20 grudnia 2021 r., każde spotkanie będzie trwać 1,5 godziny.
Tematy:
„Jak liczby nas oszukują?”
Na czym polegają manipulacje i przekłamania matematyczne, jak je identyfikować i jak prawidłowo interpretować informacje ekonomiczne docierające do nas z mediów.
„Kierunek: Chiny”
Omówimy przyczyny sukcesu gospodarczego Chin, najważniejsze zjawiska ekonomiczne i społeczne tego kraju, a także perspektywy rozwoju w najbliższej przyszłości.
„Jak nie dać się oszukać?”
Celem tego szkolenia będzie zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez oszustów oraz analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać.
„Oswoić rynek pracy w każdym wieku”
Praca to środki do życia, ale też satysfakcja, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie ze zmianą pracy, oraz szukaniem nowej.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.