Norah Jones

Norah Jones: Visions 

Dziewięciokrotnie nagrodzona GRAMMY wokalistka, autorka tekstów i pianistka Norah Jones wydaje swój dziewiąty solowy album studyjny “Visions”, powstały we współpracy z producentemi multiinstrumentalistą Leonem Michelsem. 

Utwór został napisany wspólnie przez Jones i Michelsa. Poza wspaniałym wykonaniem wokalnym,  usłyszymy w nim Norah grającą zarówno na pianinie, gitarze jak i na basie, a Leona na perkusji i saksofonie barytonowym.

“Visions” to tętniący życiem zestaw 12 utworów, w których Jones śpiewa o wolności, tańcu i akceptacji tego, co przynosi życie. Album “Visions” jest  jak yang do yin, którym niejako był “Pick Me Up Off The Floor”, ostatni album Jones z nowymi oryginalnymi kompozycjami, który został wydany na początku pandemicznego lockdownu w 2020 roku i opowiadał o wielu mrocznych emocjach tamtego okresu.

“Powodem, dla którego nazwałam album “Visions” jest to, że wiele pomysłów pojawiło się w środku nocy lub w momencie tuż przed snem, a “Running” był jednym z nich. Powstał w momencie, kiedy jesteś na wpół śpiący i jakby jednocześnie obudzony” – mówi Jones. “Większość utworów zrobiliśmy w ten sam sposób, ja siedziałam przy pianinie lub gitarze, a Leon grał na perkusji i po prostu jammowaliśmy. Podoba mi się ta surowość między mną a Leonem i sposób, w jaki nasza muzyka brzmi, jest trochę garażowa, ale jest także trochę uduchowiona, ponieważ rodzi się tu i teraz, ale nie jest przesadnie dopracowana”.

Michels grał na saksofonie w Sharon Jones & The Dap-Kings i występował z Lee Fields & The Expressions, zespołem Dana Auerbacha – The Arcs, Menahan Street Band i z własnym projektem El Michels Affair. Michels i Jones po raz pierwszy współpracowali przy singlu “Can You Believe”, a później pracowali razem nad świątecznym albumem Norah Jones “I Dream of Christmas” z 2021 roku. Na “Visions” usłyszymy także trębacza Dave’a Guya, basistę Jessego Murphy’ego oraz perkusistów Briana Blade’a i Homera Steinweissa.

[Źródło opisu: www.empik.com]

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content