Uwaga Czytelnicy! Od 20 czerwca do 6 lipca Biblioteka dla dzieci (ul. Sienkiewicza 2) będzie zamknięta

Uwaga! Zmiana godzin pracy placówek Książnicy Płockiej w okresie wakacyjnym

Eric Clapton

Eric Clapton – The Lady in The Balcony: Lockdown Sessions

Klasyki Erica Claptona w intymnych, akustycznych wersjach.

Eric Clapton wrócił z nowym, wyjątkowym wydawnictwem „The Lady In The Balcony: Lockdown Sessions”. Zestaw zawiera 17 utworów, które Clapton zarejestrował ze swymi sprawdzonymi współpracownikami: Nathanem Eastem (bas, wokal), Steve’em Gaddem (perkusja) i Chrisem Staintonem (klawisze). Muzycy przygotowali akustyczne wersje klasyków Claptona, jak również utworów innych wykonawców, w tym bluesowych i country’owych.

Pomysł na lockdownowe sesje pojawił się w wyniku odwołanych koncertów, które miały odbyć się w maju 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Clapton postanowił przekonać swój zespół, by przenieść występy na wieś i zagrać tylko dla siebie pod okiem wszystko rejestrujących kamer. Jedyną osobą poza muzykami, która obserwowała koncert była pomysłodawczyni tytułu sesji – żona Claptona, Melia. W dużej mierze akustyczny set pomyślany został jako swoiste „Unplugged II”, acz trzy utwory wykonane zostały na gitarze elektrycznej. W efekcie powstało coś więcej niż zestaw oczywistych „greatest hits”, mianowicie jeden z najbardziej intymnych, autentycznych występów w karierze Claptona.

[Źródło opisu: www.empik.com]

Więcej nowości muzycznych >>

 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content