Uwaga! W dniach 6-20 lutego 2023 Filia nr 2 (Rogatki Warszawskie) będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów
Uwaga Czytelnicy! Zmiana numeru telefonu Filii nr 13 (ul. Dobrzyńska 2a) - 24 268 00 65

R.E.M. – Chronic Town

R.E.M. prezentują wydanie ich debiutanckiej EP-ki „Chronic Town”, która obchodzi w tym roku 40. rocznicę. Wydana po raz pierwszy jako samodzielna płyta CD w trzech różnych formatach: CD, picture disc i kaseta
R.E.M. byli aktywni na scenie muzycznej przez 29 lat (1982-2011). Mają na koncie wciąż dobrze sprzedające się 4 albumy na żywo, 14 albumów kompilacyjnych, album z remiksami, album ze ścieżką dźwiękową, 12 albumów wideo, 7 rozszerzonych odtworzeń, 63 single i 77 teledysków.
Legendarny zespół był nominowany aż czternaście razy do nagrody Grammy (w tym trzy wygrane) oraz sześć razy do nagrody BRIT (trzy wygrane). Zrewolucjonizowali rynek muzyczny, dokładając swoją cegiełkę do nowego gatunku college rock. Jako debiutanckie wydawnictwo, „Chronic Town” R.E.M. było anomalią – płytą, która nie do końca pasowała do ograniczeń narzucanych przez mainstream.
„Chronic Town” to brzmienie zespołu niespokojnego, pełnego pomysłów, działającego na studenckim budżecie. EP-ka zebrała liczne pochwały krytyków zarówno po wydaniu, jak i z perspektywy czasu. Wpływ „Chronic Town” na przyszłość muzyki alternatywnej jest bezsporny –  „Magnet Magazine” opisuje go jako „zasadniczo szablon dla całego ruchu indie-rockowego”.

Tracklista:

1. Wolves, Lower
2. Gardening At Night
3. Carnival Of Sorts (Boxcars)
4. 1,000,000
5. Stumble

 

[źródło opisu: www.empik.com]

Więcej nowości muzycznych >>

 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content