Uwaga Czytelnicy! Od 14 czerwca do 3 lipca FILIA NR 7 (Międzytorze) będzie ZAMKNIĘTA z powodu inwentaryzacji zbiorów.

Niedziela

Niedziela. Tygodnik katolicki” wydawany jest z przerwami od 1926 roku w Częstochowie jako tygodnik ogólnopolski. Na swoich łamach gazeta omawia bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie, szczególną wagę przykładając do tematów związanych z wiarą, Kościołem i moralnością.
Każdy numer pisma posiada ośmiostronicowy dodatek dla młodzieży – “Niedzielę Młodych”. Jest to reaktywacja dawnego dodatku tygodnika “Młodzieży Katolickiej”. We wkładce młodzi czytelnicy znajdą m.in.: problemy i rozterki młodzieży, kwestię wiary, sprawy szkole.

Na łamach “Niedzieli” publikowali m.in. Zofia Kossak-Szczucka, Józef Szaniawski, Feliks Koneczny, Stefan Kisielewski, Stanisław Stomma, Kazimierz Gołba, Stanisława Grabska, Andrzej Micewski, Józefa Hennelowa, Juliusz Braun, a także abp Józef Życiński i ks. Mieczysław Maliński.

W bieżącym numerze >>

Źródło opisu:  www.ruch.com.pl

 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content