Od 19 do 24 kwietnia placówki Książnicy Płockiej będą funkcjonowały w ograniczonym zakresie. Wypożyczenie zbiorów możliwe po uprzednim zamówieniu ( ZOB. WIĘCEJ )
Do 24 kwietnia Filia biblioteczna nr 1 (Płock - Radziwie) będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów

Newsweek

Newsweek Polska” to piąta, nieanglojęzyczna edycja amerykańskiego tygodnika, który od dziesięcioleci wyznacza światowe standardy dziennikarstwa. Polskie wydanie pojawiło się na rynku we wrześniu 2001 roku i już na samym początku spotkało się ze znakomitym przyjęciem ze strony czytelników. Traktując o polityce, nie stara się jednocześnie jej kreować. Także niezwykle staranny dobór informacji, sposób ich prezentowania, unikalna konstrukcja tekstu oraz nowoczesna szata graficzna budują pismo, które tworzy nową jakość na rynku. U podstaw pisma niezmiennie leży niezależne, szerokie spojrzenie, bezstronność, obiektywizm i dystans do świata. Stawiamy na wnikliwe analizy, zdecydowane stanowiska oraz wyczerpujące oceny. Jesteśmy zawsze na czasie, a nawet staramy się wychodzić w przyszłość i wyprzedzać potrzeby czytelników. Spośród innych tytułów naszego segmentu wyróżnia nas międzynarodowa marka, neutralności w podziale politycznym, bardzo dobre fotografie oraz serie dodatków specjalnych.

W bieżącym numerze:

Iga Świątek – chcę wygrać olimpijskie złoto i wszystkie turnieje wielkoszlemowe; sędzia Beata Morawiec trafiła pod sąd, który nie jest sądem, a sędzia, który nie jest sędzią, odebrał jej immunitet; jak i ile zarabiają posłowie; państwo dryfuje w stronę przepaści, a opozycja zajmuje się sama sobą; pogrzeb w pandemii; home office to wymarzona sceneria do picia; 400 lat temu w małym norweskim miasteczku spalono 91 osób oskarżonych o konszachty z diabłem; nowa książka Folletta; zmierzch Łukaszenki – nawet jeśli władza zacznie strzelać do demonstrantów, ludzie nie ustąpią; Nowy Jork – władze znów zamknęły część miasta; rok po wyroku TSUE – pozorne zwycięstwo frankowiczów; spektakularny debiut Allegro przypomniał o straconej szansie warszawskiej giełdy; gadżety do kuchni; raport z wojny z wirusem; z bliska – padalec zwyczajny; dobrze dobrana muzyka może zmienić smak potraw i napojów; KULTURA: Johnny Depp; Ronan Farrow; Paulina Przybysz.

 Źródło opisu:  www.ruch.com.pl

 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content