Uwaga Czytelnicy! Od 14 czerwca do 3 lipca FILIA NR 7 (Międzytorze) będzie ZAMKNIĘTA z powodu inwentaryzacji zbiorów.

JEZIOROWSCY

JEZIOROWSCY – historią naznaczeni. Opowieść rodzinna

Książka o niezwykłych losach rodziny Jeziorowskich.

” …dzieje wyjątkowej rodziny, której przyszło żyć w niezwykle trudnych czasach. To opowieść o skomplikowanych ludzkich losach, pasjach, miłościach i dramatach. […] To historia o sielskich, szczęśliwych latach międzywojennych, które rodzina spędziła w podpłockim Cierszewie oraz o wojennej zawierusze i późniejszych trudnych czasach naznaczonych wieloma tragediami” – Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka    

„Nieopierzony jeszcze w swej wykluwającej się dopiero męskości bohater płockich dni chwały. To jego postawa podczas obrony miasta 18 i 19 sierpnia sprawiła, że o rodzinie Jeziorowskich już nie da się w Płocku zapomnieć.” Tak pięknie o Tadeuszu Jeziorowskim, 11-letnim Kawalerze Krzyża Walecznych za Obronę Płocka 1920 r.,  pisze Ewa Lilianna Matusiak w książce „JEZIOROWSCY – historią naznaczeni”. Autorka przedstawia w niej zawiłe losy 12 członków zasłużonej dla Płocka i Polski rodziny, począwszy od seniora rodu Romana Rocha Jeziorowskiego. Protoplasta z niewielkiego młynu w Cierszewie k. Płocka uczynił małą arkadię, w szczególności w latach międzywojennych. W to miejsce zjeżdżali się wszyscy. Potomkowie Jeziorowskiego otwierają imponujące archiwum fotograficzne i dokumentalne oraz zasoby własnej pamięci. Mam wrażenie, że dziedzictwo rodziny jest nie do ogarnięcia. Jednak autorka okiełznała ten żywioł i za to należą jej się słowa uznania. Książka jest imponująco wydana przez Książnicę Płocką.

Tekst. Milena Gurda-Jaroszewska

Cena: 37,50 zł

Książka do nabycia w gmachu głównym Książnicy Płockiej przy ul. T.Kościuszki 6

Zamówienia na publikacje Książnicy przyjmujemy pod adresem: zakupy@ksiaznicaplocka.pl

 

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content