Uwaga! Od 15 kwietnia do 21 maja 2024 r. Filia nr 5 /Vuka Karadzica 1/ będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów.

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Czas na choinkę literacką!

10 stycznia 2024

 

6.12.2023 – 10.01.2024

Tegoroczna, siedemnasta już edycja „Choinki literackiej” przed nami. Jak co roku biblioteczną choinkę ozdobią fragmenty twórczości pewnego pisarza.

Bohater tegorocznej zabawy czytelniczej, którego nazwisko należy odgadnąć, jest absolwentem Małachowianki, chociaż w jego czasach było to Gimnazjum Gubernialne. Był przeciętnym uczniem, ale miłość do literatury sprawiła, że stał się nieprzeciętnym pisarzem. Szczyt jego możliwości twórczych przypada na lata 1902-1923, dzięki czemu jest pisarzem dwu okresów literackich. Jego nazwisko nierozerwalnie kojarzy się z Młodą Polską. Autor  znalazł się w panteonie wybitnych twórców tego okresu. W encyklopediach i słownikach widnieją biogramy naszego bohatera, a na półkach bibliotecznych stoją jego dzieła. Większość z nich, może nawet wszystkie, są dostępne w wersjach cyfrowych. Choć dzisiaj trudno szukać go w podręcznikach szkolnych, w swoich czasach był cenionym przez krytyków i czytelników literatem.

Tyle tytułem wprowadzenia. Nie możemy Wam zdradzić więcej faktów z biografii pisarza, ponieważ tegoroczna zabawa wychodzi poza konwencję. Dodatkowe informacje, które pozwolą odgadnąć, kim jest nasz bohater, będziemy cyklicznie publikować na FB Filii bibliotecznej nr 5 . Przez pięć tygodni w każdą środę zamieścimy nowy post, który, mamy nadzieję, rozwieje wątpliwości. Uczestnicy, którzy hołdują tradycji, mogą jak zawsze poszukać odpowiedzi na bibliotecznej choince, a bibliotekarki z ochotą udzielą bezcennych wskazówek😉. Ponadto, już w chwili wzięcia udziału w konkursie, każdy uczestnik może zabrać książkę spod choinki.

Rozwiązanie zagadki można wysłać do nas e-mailem na adres filia5@ksiaznicaplocka.pl  oraz tradycyjnie zostawić pod choinką w siedzibie biblioteki. Na odpowiedzi czekamy do 10 stycznia.

Nagrody książkowe rozlosujemy wśród osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi. Losowanie trzech kuponów już 11 stycznia 2024 r.

Fundatorami nagród są Święty Mikołaj i Książnica Płocka

Zapraszamy do Filii bibliotecznej nr 5, Pasaż Vuka Karadzica 1

Dobrej zabawy😊

KUPON KONKURSOWY /dorośli/ >>

KUPON KONKURSOWY /niepełnoletni/ >>

Szczegóły

Data:
10 stycznia 2024

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content