Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2021 - 10 lutego 2021

Spędzamy w wirtualnej rzeczywistości coraz więcej czasu. Dotyczy to dorosłych, ale też młodzieży i dzieci. Czy wiemy, jak poruszać się w sieci, aby uniknąć zagrożeń? Pamiętajmy, że dziś równie ważne jak zasady bezpieczeństwa na drodze powinny być zasady bezpieczeństwa w Internecie. Dziś, 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonały czas, aby inicjować działania na rzecz bezpieczeństwa online. Książnica Płocka przygotowała quiz, w którym sprawdzić możecie sami, na ile znacie i przestrzegacie w sieci podstawowych zasad: https://forms.gle/GChtBHbPu3MMLieY8

A o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online (link na stronie Książnicy i naszym FB) z policyjną profilerką prof. Jadwigą Stawnicką, która opowie m.in. o identyfikowaniu autorów hejterskich wpisów na podstawie ich cech językowych.
 
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 

Szczegóły

Start:
9 lutego 2021
Koniec:
10 lutego 2021

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content