Uwaga! Zmiana godzin pracy placówek Książnicy Płockiej w lipcu i sierpniu 2024 /zob. szczegóły >>/

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Moc książek

23 kwietnia 2020

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ma na celu promocję literatury, czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej.

Z okazji tegorocznego Święta UNESCO opublikowało tekst „Dlaczego czytanie jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek”, w którym czytamy, że w tych trudnych czasach “moc książek powinna być wykorzystywana do zwalczania izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania kreatywności.  Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

UNESCO będzie dzielić się cytatami, wierszami i wiadomościami, aby symbolizować potęgę książek i zachęcać do czytania w jak największym stopniu. Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę, czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną. W takich okolicznościach zapraszamy uczniów, nauczycieli, czytelników z całego świata, a także branżę książkową i biblioteki do wyrażenia zamiłowania do czytania.” 

23 kwietnia to symboliczna data dla światowej literatury. W tym dniu urodzili się lub zmarli wybitni pisarze: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Inca Garcilaso de la Vega, Maurice Druona, Halldór Laxness, Manuel Mejía Vallejo.

W tym roku obchodzone po raz 25. Święto przenosi się do przestrzeni internetowej. Zapraszamy na profil Książnicy na Facebooku

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2020

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content