Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Mariusz Bieniek nie żyje

23 sierpnia 2021

 

„Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy” (Haruki Murakami)

Smutek, niedowierzanie, żal – te uczucia towarzyszą nam od kilku dni. Śmierć zabrała Mariusza Bieńka, Starostę Płockiego w sposób okrutny, niespodziewany, gdy miał jeszcze tyle planów do zrealizowania.

Tak trudno przychodzi pisać o Nim w czasie przeszłym: był świetnym samorządowcem, a przy tym człowiekiem niezwykle serdecznym, inteligentnym, z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Wielka klasa, zaangażowanie, otwartość na pomysły, chęć niesienia pomocy i wspierania ludzi chcących coś robić dla innych – to cechowało Mariusza Bieńka. Był po prostu dobrym człowiekiem i takim chcemy go zapamiętać.

Bardzo cenimy współpracę Starostwa Powiatowego w Płocku z Książnicą Płocką oraz opiekę, jaką Starosta Mariusz Bieniek roztaczał nad bibliotekami powiatu płockiego. Wiele inicjatyw mogło zostać zrealizowanych dzięki Jego wsparciu. Dlatego nie pozwólmy, by „smutek osiadł na dnie serca”, pamiętajmy o Panu Staroście i Jego dokonaniach, pamiętajmy Jego ciepły uśmiech.

Rodzinie, najbliższym i współpracownikom Pana Starosty składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

 

Szczegóły

Data:
23 sierpnia 2021

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content