Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

O Marii Czubaszek – spotkanie

20 lutego 2021 - 24 lutego 2021

23 lutego o godz. 20.00 rozpocznie się spotkanie autorskie online z Violettą Ozminkowski, autorką biografii “Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć“. 

Spotkanie, zorganizowane przez inverso.pl i Prószyński i S-ka, odbędzie się za pośrednictwem platformy Facebook Live (nie jest konieczne logowanie) pod adresem: Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć. Spotkanie online z Violettą Ozminkowski (facebook.com)
 
Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny, skradła serca milionom Polaków. Niechętnie mówiła o sobie, zasłaniając się kilkoma dyżurnymi anegdotami. Nie lubiła dzieci, zdrowego trybu życia, podróży, kochała palenie i psy.
Wojciech Karolak nic nie zmienił w pokoju żony od jej śmierci. Violetcie Ozminkowski udało się wejść w ten zatrzymany świat, poznać archiwum satyryczki i namówić na szczere rozmowy jej najbliższych. Dzięki temu mogła w niezwykły sposób opowiedzieć historię fascynującej kobiety, która pod uśmiechem skrywała samotność, smutek, a bywało, że i rozpacz…
Violetta Ozminkowski – dziennikarka i pisarka, autorka bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej “Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której został nakręcony film “Sztuka kochania”, za życia Marii Czubaszek przekomarzała się z nią, że jak nie poczęstuje papierosem, napisze jej biografię.
Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Podczas transmisji będzie możliwość zadawania pytań autorce.
 

 

Szczegóły

Start:
20 lutego 2021
Koniec:
24 lutego 2021

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content