Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Uwaga! Zapisy do 23 października

19 października 2020 - 24 października 2020

Warsztaty on-line – 27-28 października 2020

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Płocku oraz Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku zapraszają na szkolenie on-line: “Edukacja regionalna dla młodzieży w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią”, które poprowadzi Michał Szmaj, trener Goodbooks.

  • Cz. 1: 27 października, w godz.: 9.00-11.30
  • Cz. 2: 28 października, w godz.: 9.00-11.30

Biblioteki gromadzą regionalia: materiały o miejscowości, dorobek twórców pochodzących z danego regionu. Bardzo często jest to jedno z ich zdań statutowych. Na tym jednak ta działalność nie powinna się kończyć. Kurs da uczestnikom narzędzia i wiedzę, pozwalające realizować projekty i zajęcia z edukacji regionalnej dla dzieci i młodzieży, z wykorzystaniem nowych technologii oraz gier planszowych. To połączenie daje świetne efekty!

Michał Szmaj, trener Goodbooks

Z wykształcenia pedagog i historyk-regionalista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest harcerzem i dużą część życia spędził w lesie. Od lat zajmuje się wychowaniem młodzieży za pomocą harcerskiej metody wychowawczej. Szkoli instruktorów harcerskich, kilka lat pracował z osobami niepełnosprawnymi. Twórca wielu gier terenowych oraz miejskich, mających na celu m.in. zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa lokalnego. Lubi zarówno tworzyć gry jak i w nich uczestniczyć. Na co dzień pracuje w Ośrodku Kultury w jego ukochanym Ostrzeszowie – małym miasteczku na południu Wielkopolski. Inicjator i koordynator wielu projektów społecznych i kulturalnych. W wolnych chwilach prowadzi własną firmę. Gdy nie można go znaleźć w Ostrzeszowie to najprawdopodobniej wspina się, biega lub chodzi po górach.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA – formularz

Ankieta diagnozująca >>

Zgłoszenie prosimy przesłać do 23 października, do godz. 11.00 adres: dzs@ksiaznicaplocka.pl

Szkolenie realizowane w ramach projektu „UMIEJĘTNOŚCI=SUKCES” Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Okręg w Warszawie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegóły

Start:
19 października 2020
Koniec:
24 października 2020

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content