Uwaga! Od 15 kwietnia do 21 maja 2024 r. Filia nr 5 /Vuka Karadzica 1/ będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów.

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Poczytaj mi mamo

27 września 2022

W najbliższy wtorek 27 września zapraszamy do Ogrodu 1001 Bajki w Bibliotece dla dzieci im. Wandy Chotomskiej, gdzie o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie polskie i ukraińskie mamy z dziećmi (tatusiów absolutnie nie wykluczamy).

W programie oprócz gier i zabaw integracyjnych przewidziano wspólne czytanie wierszy dla dzieci, z wydanej przez Książnicę Płocką książki „Na skrzydłach marzeń”. Książeczka, która będzie podarunkiem dla przybyłych na spotkanie milusinskich, zawiera polską i ukraińską wersję wierszy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej organizowanego przez Książnicę Płocką.

Przekładu na ukraiński dokonała prof. Lubow Żwanko z Państwowego Uniwersytetu Biotechnologicznego w Charkowie.

Książkę zdobią ilustracje powstałe na podstawie prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego podczas warsztatów pod kierunkiem Katarzyny Adamczyk, Doroty Szarmach-Jończyk i Renaty Znyk.

Spotkanie „Poczytaj mi mamo” i wydawnictwo „Na skrzydłach marzeń” jest realizowane w ramach projektu Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, w partnerstwie z Młodzieżowym Domem Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku „Wszyscy razem damy radę” w ramach programu „Relacje od nowa” dofinansowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Szczegóły

Data:
27 września 2022

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content