Uwaga! Zmiana godzin pracy placówek Książnicy Płockiej w lipcu i sierpniu 2024 /zob. szczegóły >>/

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Podwieczorek Patriotyczny

11 listopada 2023

Książnica Płocka, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”  po raz kolejny zapraszają wszystkich mieszkańców Płocka na wspólne, radosne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas „Podwieczorku Patriotycznego”, który odbędzie się 11 listopada o godzinie 17.00 na Starym Rynku w Płocku, przy ławeczce druha Wacława Milke.

Nasza propozycja niekonwencjonalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości ma na celu nie tylko wspomnienie historii Polski oraz bohaterskiego czynu pokoleń Polaków, którzy wywalczyli nam wolność, lecz także integrację naszej lokalnej społeczności we wspólnym śpiewie. Jak co roku, chcemy stworzyć atmosferę wspólnoty, gdzie starsi i młodsi poprzez wspólny śpiew będą wyrażać swoją radość z niepodległości.

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, ponieważ druh Wacław Milke kojarzony jest zarówno z piosenką, jak i upowszechnianiem idei patriotyzmu. W tym dniu wspomnimy także innych zasłużonych dla kraju płocczan.

Dla uczestników Podwieczorku przygotowaliśmy śpiewniki, które stanowić będą także pamiątkę z tego wydarzenia oraz biało-czerwone gadżety.

Projekt realizujemy dzięki wsparciu Gminy Miasto Płock.

Serdecznie zapraszamy do udziału w radosnym, wspólnym świętowaniu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2023

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content