Uwaga Czytelnicy! Od 30 marca do 4 kwietnia gmach główny Książnicy, wszystkie filie biblioteczne, Chotomek oraz Mediateka będą nieczynne
7 kwietnia (Wielki Piątek) wszystkie placówki Książnicy czynne do 17.00, a 8 kwietnia (Wielka Sobota) zamknięte
Uwaga! W dniach 13 - 22 marca 2023 roku Filia nr 10 (Borowiczki) będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów

Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Małgorzatą Niezabitowską

23 marca 2023 @ 17:00 - 19:00

23 marca, godz. 17 – Spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską, autorką powieści „Światłość i mrok”, pisarką i dziennikarką, reporterką „Tygodnika Solidarność”. Pełniła funkcję rzecznika prasowego rządu Tadeusza Mazowieckiego, uhonorowano ją między innymi nagrodami im. Ireny Sendlerowej i Czesława Miłosza, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino. Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Płocka – Wolne Miasto Płock i Książnica Płocka.

„Światło i mrok” to „wyraz czułego zainteresowania Niezabitowskiej wielokulturowością Kresów i tradycją judaistyczną, a także fascynacji światem, który już nie wróci. To historia wielkiej miłości, opowieść pełna dramatycznych zwrotów, w której splatają się losy wielu postaci o wyrazistych, mocnych charakterach. Małgorzata Niezabitowska z niespotykaną dbałością odtwarza klimat lat trzydziestych i z pasją kreśli obraz niełatwych relacji między Żydami, Polakami i Ukraińcami” (mat. Wydawnictwa ZNAK).

Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15).

 

Szczegóły

Data:
23 marca 2023
Czas:
17:00 - 19:00

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Skip to content