Uwaga Czytelnicy! Od 15 kwietnia do 21 maja 2024 r. Filia nr 5 /Vuka Karadzica 1/ będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji zbiorów

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Warsztaty witrażu w eMce

5 sierpnia 2023

Mediateka eMka proponuje kolejne spotkanie warsztatowe!

Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oddział w Płocku we współpracy z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego.

Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką techniki witrażowej, jej zastosowaniem i możliwościami. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznamy zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób.

 

Marta Jędras –  artysta, rękodzielnik, pedagog, animator kultury.  Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziela pedagogiki ze specjalizacją animacja kultury. Z pasją realizuje się w formach szklanych tj, witraż i mozaika oraz projektowaniu biżuterii ze szkła.  Na terenie całego kraju prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w celu ich aktywizacji. W minionych latach zrealizowała ponad 150 warsztatów, pokazów rękodzielniczych i szkoleń, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Prezentowała swoje wyroby na rozmaitych targach i festiwalach. Znalazły one także grono zadowolonych odbiorców na różnorodnych imprezach branżowych, na które jest corocznie zapraszana w charakterze wystawcy.

 

Na warsztaty trzeba zgłosić swój udział – uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Wszelkie informacje i zapisy pod nr tel. 24 2620087.

5 sierpnia, godz.10.00-13.00 Mediateka eMka, ul. Kościuszki 3b

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych organizowane przez SBP Oddział w Płocku w partnerstwie z Książnicą Płocką w ramach projektu „W świetle kultury”. Projekt dofinansowano ze środków Miasta Płocka. 

 

Szczegóły

Data:
5 sierpnia 2023

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content