Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Happening pod Broniewskim

25 czerwca 2022

25 czerwca, godz. 15 – Happening z okazji 50. Rocznicy odsłonięcia pomnika Władysława Broniewskiego w Płocku – wydarzenie organizowane wspólnie przez Książnicę Płocką i Teatr Dramatyczny w Płocku przy pomniku poety, ul. Kościuszki 14.

50 lat temu strasznie padał deszcz. Ale na spotkanie z Broniewskim przyszło całe miasto.
Mazowsze śpiewało Piękna nasza Polska cała, Piotr Paleczny grał Poloneza As-dur, ulubiony utwór Broniewskiego. Występowały „Poznańskie Słowiki”. Były władze państwowe, kompania honorowa Wojska Polskiego, delegacja literatów na czele z Jarosławem Iwaszkiewiczem, harcerze, robotnicy, przedstawiciele ludu. Uroczyście i podniośle miasto sławiło poetę, a gazety pisały o wielkim czynie gliwickich zakładów, które wykonały pomnik – o symbolicznym połączeniu Śląska i Mazowsza.
25 czerwca spotkajmy się i przenieśmy do 1972 roku. Zabierzcie parasolki i ubierzcie się zgodnie z ówczesną modą. Zróbmy wielki piknik pod pomnikiem Broniewskiego. Weźcie kocyki i oranżadę. Podczas wydarzenia nasi aktorzy wcielą się w postaci z tamtych lat i przeniosą Was w świat poezji Broniewskiego.
 
Honorowy Patronat
Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Płocka
 
Patronat medialny
Tygodnik Płocki
 
Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
 

Szczegóły

Data:
25 czerwca 2022

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content