Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Młodzieżowe Słowo Roku 2021

31 października 2021

Alternatywka, eluwina, jesieniara, a może sztos? Jakie będzie Młodzieżowe Słowo Roku 2021? To zależy także od Was!

12 października rozpoczęła się szósta edycja plebiscytu w odświeżonej formule. Głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku odbędzie się w dwóch etapach, przyznana zostanie także Nagroda Jury dla słów wyróżniających się pod względem oryginalności i trafności.

Do 7 listopada za pośrednictwem formularza na stronie , będzie można zgłosić propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Mile widziane są również przykłady ich użycia. Zachęcamy do wysyłania swoich propozycji!

Jak wziąć udział w plebiscycie?

  1. Skorzystaj z formularza, który (od 12.10.) znajdziesz na stronie: www.sjp.pwn.pl
  2. W formularzu wpisz słowo wraz z informacją, co ono znaczy.
  3. Możesz dodać także przykład jego użycia.
  4. UWAGA! Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane w danym roku. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.
  5. Twoje zgłoszenie trafi do bazy plebiscytu, kto wie – może zostanie docenione przez Jury i otrzymasz nagrodę lub zostanie słowem roku? Spiesz się, propozycje słów wraz z opisem można zgłaszać tylko w okresie od 12 października 2021 r. do 7 listopada 2020 r.
  6. Następnie Jury przeanalizuje bazę zgłoszeń i wyłoni 20 najczęściej proponowanych w pierwszym etapie regulaminowych słów.
  7. 15 listopada 2021 r. ruszy II etap plebiscytu. Opublikujemy tę listę w postaci formularza jednokrotnego wyboru, wówczas ponownie możesz wziąć udział w zabawie, tym razem już oddając swój głos na JEDNO z wyłonionych po I etapie topowych słów tego sezonu. Ten etap głosowania zakończy się 30.11.2021 r. o północy.

Uwaga NAGRODY!

Z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy zgłoszenia, które uzna za najciekawsze i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN.

Więcej informacji: www.uw.edu.pl

Film promujący plebiscyt:

Szczegóły

Data:
31 października 2021

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content