Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Bliskie dzieciom i młodzieży…

24 stycznia 2021 - 17 lutego 2021

Chcesz zachęcić dziecko/ nastolatka do czytania?

Podsuń mu Alternatywną Listę Lektur dla dzieci i młodzieży, przygotowaną we współpracy Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży, portalu BUKBUK oraz Fundacji EDICO.

Na stronie twórców projektu czytamy: „Czytanie nie musi ograniczać się do zestawu książek proponowanych w szkole, może być pasją. Dlatego postanowiliśmy wspólnie stworzyć Alternatywną Listę Lekturę, zawierającą tytuły książek bliskich dzieciom i młodzieży, odwołujących się do ich codzienności, doświadczeń i problemów. Są to zarówno nowości wydawnicze jak i wartościowe klasyki, wyróżniające się poziomem literackim, powstałe we współpracy z uznanymi ilustratorami oraz tłumaczami. Każda z tych książek może stanowić początek wspaniałej czytelniczej przygody, która z czasem przekształci się w nawyk codziennej lektury”.

Wyboru dokonały dzieci i młodzież, nauczyciele, bibliotekarze, promotorzy czytelnictwa i recenzenci. Lista jest otwarta, wciąż aktualizowana.

Więcej szczegółów oraz propozycje podzielone na pięć przedziałów wiekowych znajdziecie na stronie: bukbuk.pl/2021/01/alternatywna-lista-lektur/

Wybierajcie, szukajcie w bibliotekach, czytajcie.

Szczegóły

Start:
24 stycznia 2021
Koniec:
17 lutego 2021

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 30 59
fax: 24 262 31 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl

Skip to content